Aká je najspoľahlivejšia antikoncepcia pre mužov?

0
1205
Aká je najspoľahlivejšia antikoncepcia pre mužov?
Aká je najspoľahlivejšia antikoncepcia pre mužov?

Páry dnes majú viacero dôvodov, prečo spolu nechcú mať deti. Buď na to nie sú finančne zabezpečení, necítia sa v poriadku s tým, že mali byť v roli rodiča, chcú sa venovať kariére alebo je tu ešte možnosť, že po dome pobehuje už šesť detí a ďalšie už by bolo nad rámec všetkých možností. Pravdepodobne sa ale nikto nechce dobrovoľne vzdať sexuálneho života. Ako sa teda chrániť pred nechceným tehotenstvom?

Dámy svoju kartu dávajú na hormonálnu antikoncepciu. Tá ale nie je stopercentne spoľahlivá a navyše spôsobí v ženskom tele často hormonálnu búrku. Dnes už existuje aj „tabletka po“, ktorú žena užije po sexuálnom styku, po ktorom môže dôjsť ku oplodneniu. Tabletka po by mala zneškodniť všetky spermie a žena ju musí už čo najskôr. Keďže asi nikto nechce zaťažovať svoj organizmus tabletkami, prichádzajú na rad páni. Kondóm je jednou z najspoľahlivejších ciest ochrany, okrem iného aj pred pohlavnými chorobami. Čo je ale najviac spoľahlivé? Sterilizácia muža dnes už nie je ničím výnimočným.

Chirurgický zákrok

Operácia, pri ktorej je odstránená časť mužského semenovodu zabráni produkcii spermií a objem mužského ejakulátu zníži o jednu tretinu. Zákrok nemá žiadny vplyv na hormonálnu funkciu a ani na erekciu. Operácia prebieha pri celkovej alebo lokálnej anestézii. Opätovný pohlavný styk môžete mať už po štyroch dňoch. Je odporúčané, aby ste ešte chvíľu používali ochranu, kým sa úspešnosť operácie úplne potvrdí.

Užívajte si bez obáv

Vazektómia umožňuje mužom užívať si sexuálny život bez obáv nechceného tehotenstva. Táto operácia je odporúčaná mužom, ktorí už majú deti a ďalšie určite nechcú. Prípadne aj pre tých, ktorí sú pevne rozhodnutí, že deti nechcú vôbec. Po operácii podstúpite spermiogram, ktorý potvrdí nulový výskyt spermií. A istota sa môže začať.