Ako si poradiť so stuhnutým a uboleným krkom

0
1405
Ako si poradiť so stuhnutým a uboleným krkom
Ako si poradiť so stuhnutým a uboleným krkom

Bolesti krčnej chrbtice trápia takmer štvrtinu ľudí. Tento počet sa každým rokom zvyšuje kvôli sedavému spôsobu života a nedostatku pohybu. Okrem liekov a cvičenia sú i iné možnosti ako uľaviť boľavému krku. Pomôcť vám dokážu napríklad masáže u fyzioterapeuta, ale tiež pomôcky, ktoré masáž nahradia.

Príčiny bolestí krku sa ťažko odhaľujú

Viete, že aj skúsení lekári majú niekedy problém odhaliť príčiny bolestí krčnej chrbtice? Je to dané tým, že degeneratívne zmeny v tejto časti tela môžu prebiehať dlhé roky bez toho, aby sa navonok prejavili. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že medzi najčastejšie príčiny týchto zmien sa považujú tri faktory. V prvom rade je to nesprávne držanie tela pri sedavom zamestnaní, ale tiež pri fyzickej práci. Druhou príčinou býva nesprávna poloha pri spaní resp. zlý matrac. Treťou príčinou bolestí sú zranenia, ktoré sa neprejavia v čase ich vzniku. Problémy s krčnou chrbticou sa nemusia ozývať len vo forme bolesti krku, ktorú rýchlo eliminuje masážny prístroj. Môžete pociťovať tiež nevoľnosť, závrat alebo bolesť hlavy či horných končatín.

Nájdite si čas na cvičenie

Vždy, keď vám to čas dovolí sa snažte pretiahnuť a otočiť hlavou do všetkých strán. So špeciálnymi cvikmi, ktoré bolesti uľavia a dokážu im predchádzať, vám poradí fyzioterapeut. Najúčinnejším typom cvičenia je tzv. SM systém, kedy sa pri tréningu využívajú pružné laná. Toto cvičenie stačí robiť 10 minút denne a vyhnete sa problémom s držaním tela a bolesťou celej chrbtice. Môžete tiež vyskúšať cvičiť podľa návodov na internete. Je však potrebné myslieť na to, že všetky cviky musíte robiť veľmi pomaly a premyslene. Veľmi dôležitá je správna poloha pri cvičení a dýchanie. Cvičenie je účinné len vtedy, keď ho robíte niekoľkokrát do týždňa.

Rýchla úľava pri bolesti

Niekedy je bolesť krku tak intenzívna, že vás v momente vyradí z činnosti. V stave akútnej bolesti vám ihneď pomôže masážny prístroj na krk. Na internete nájdete veľa typov prístrojov v rôznej cenovej hladine. Niekedy je problém si z veľkej ponuky vybrať, a preto vám radíme sa obrátiť na renomovaného predajcu, akým je e-shop inSPORTline. Vďaka poradenstvu predajcov a skvelým cenám si iste niektorý z prístrojov na masáž krku alebo celého chrbta rýchlo vyberiete.