Počuli ste o BARF strave pre zvieratá? Ak nie,  je na čase ju vyskúšať

0
1888

Ste chovateľ, ktorý kŕmi svojho psa alebo mačku len klasickými granulami? V tom prípade riskujete veľké zdravotné  problémy, ktoré sa vôbec nemusia skončiť dobre. Vyskúšajte barf stravu a uvidíte, ako sa bude váš miláčik tešiť zo života.

Barf je tá najlepšia voľba

Každý jeden chovateľ je úplne iný a kým niekomu stačí to, že je jeho zviera najedené, veľmi veľa ľudí pozerá aj na kvalitu podávanej stravy. Keďže psy a mačky nie sú len zvieratami, ale plnohodnotnými členmi domácnosti, chceme im dopriať nielen krásny, ale aj dlhý život. Po mnohých výskumoch sa ukázalo, že klasické granule nie sú pre telo psa až také prínosné a naopak, niektoré z nich im spôsobujú rôzne zdravotné problémy. Ak zdravie aj vášho miláčika nie je stopercentné, môže to byť práve nesprávnou formou stravy.

V tom prípade je na čase vyskúšať niečo nové, overené a pre zviera prospešné. Je ním barfovanie, ktoré sa stáva trendom vo svete krmiva pre psy a mačky. BARF je skratka anglických slov vyjadrujúcich biologicky vhodnú surovú stravu, ktorá je prírodná a neupravovaná. Nenájdeme v nej ani žiadne konzervačné látky a preto si s ňou každý pes dokonale poradí. Základom barfovania je síce surové mäso pre psa, no vhodné je k nemu pridať aj prílohu. Môže isť napríklad o zeleninu, ovocie alebo cestoviny. Aj keď sa vám to pravdepodobne bude zdať čudné a váš pes doteraz nikdy nijaké ovocie či zeleninu nejedol, mali by ste to vyskúšať. Psy totiž majú k tomuto druhu stravy rovnaký vzťah ako k mäsu, no len my ľudia sme ho v niektorých prípadoch ešte neobjavili. Súčasťou dokonalej barf stravy je aj pridanie vajíčka, ktoré je skvelým zdrojom bielkovín.

Čo dosiahneme barf stravou?

Väčšina ľudí toto krmivo pre psov ešte nepozná, pretože nevedia o pozitívnych účinkoch, ktoré to má na organizmus zvieraťa. Obrovským prínosom pre psa, ktorý konzumuje barf stravu je väčšia vitálnosť, menšie množstvo exkrementov, takmer žiadne poruchy trávenia, stabilnejší a silnejší imunitný systém a neprítomnosť alergií. Práve kožné problémy, alergie a problémy s trávením sú najčastejšími vedľajšími účinkami konzumácie niektorých granúl, o čom svedčia rôzne výskumy. Samozrejme aj pri barf strave je potrebné naštudovať si základné pravidlá, aby sme nášmu miláčikovi neublížili. Pokojne mu môžete v rámci barfovania dať rybu s vnútornosťami, kosti a chrupavky, alebo hovädzie. Veľký pozor na bravčové mäso a vnútornosti, ktoré môžu mať pre psa vážne následky. Ak sa rozhodnete s barfovaním začať, kúpu mäsa je potrebné realizovať u overeného a kvalitného predajcu. Najlepším riešením sú e-shopy zamerané na krmivá pre domáce zvieratá, kde ho kúpite za prijateľnú cenu.