Sťahovanie do Bratislavy – 3 kroky ako sa na to pripraviť

0
1208

Veľkomestá ponúkajú dobré podmienky na život. Preto sa do nich sťahuje čoraz viac, nielen mladých ľudí. O to viac, keď ide o naše hlavné mesto, Bratislavu. Je to epicentrum najväčších Slovenských firiem.

Sťahovanie do Bratislavy je veľký krok, tak ako sa na to pripraviť?

1. Oboznámte sa s novými priestormi

Keď máte nový priestor vybraný, je dobré sa s ním dôkladne zoznámiť ešte pred sťahovaním.

Či už ide o sťahovanie bytu, domu alebo kancelárie, nový priestor by ste si mali prezrieť viac, než len raz. Zistite tak, či nie je potrebné niečo opravovať alebo rekonštruovať.

S nasťahovanými vecami by prípadná rekonštrukcia prebiehala náročnejšie.

Poriadne sa oboznámte aj s okolím. Zistite, kto budú vaši susedia. Aké sú možnosti parkovania a ako vyzerá doprava v okolí počas dopravnej špičky. Je tiež dobré sa oboznámiť s tým, ako ďaleko sú školy, úrady, obchody. Keďže po presťahovaní začínate okamžite fungovať na novo.

Po sťahovaní nezabudnite upomenúť úrady o zmene bydliska, prípadne zmene pôsobenia.

2. Oslovte sťahovaciu firmu v Bratislave

Ľudia sa zvyknú obracať na sťahovaciu firmu, ktorá pôsobí v mieste, odkiaľ sa plánujú vysťahovať. Efektívnejšie riešenie býva osloviť firmu, ktorá pôsobí, alebo má pobočku priamo v Bratislave.

Dôvod je prostý, v Bratislave firma funguje denno-denne, ako napr. www.stahovanie-golem.sk. Mesto teda dokonale pozná. A keďže tam sídlia, majú na mieste k dispozícií vozidlá, vybavenie a pracovníkov.

Nemusíte sa tak obávať, že by sa so sťahovaním firma ponáhľala, lebo ju čaká ešte dlhá spiatočná cesta.

3. Začnite s triedením vecí a postupným balením

Keď máte pre sťahovanie do Bratislavy zabezpečených sťahovákov, je čas na triedenie vecí.

Teda triedenie všetkého, čo vlastníte. Je nepravdepodobné, že budete sťahovať úplne všetko.

Veci ktoré nepoužívate, staré oblečenie alebo poškodený nábytok v novom priestore zrejme nevyužijete. Môžete to skúsiť predať, darovať alebo rovno vyhodiť. Nikdy nie je ideálnejšia situácia, ako si spraviť inventúru a zbaviť sa nepotrebných vecí, ako pri sťahovaní.

Keď máte jasno v tom, čo budete sťahovať, začnite sa postupne baliť. Začnite od menej používaných vecí, až po nábytok a tie najpoužívanejšie.

S takouto prípravou zvládnete sťahovanie hravo.