Kúpte si výkonný notebook alebo počítač za polovičnú cenu

0
1740

Túžite vlastniť notebook, stolový počítač alebo len vymeniť starý za nový. Následne si  začnete robiť prieskum trhu a zrazu zistíte, že ceny elektroniky stúpli za posledné roky prudko nahor. Na výber máte len dve možnosti. Ušetriť na novom modely na úkor kvality alebo sa zamerať na repasovaný produkt.

Repasovaný neznamená nekvalitný

Pri slove repasovaný alebo obnovený si často ľudia predstavujú nekvalitné kúsky, ktorých sa niekto zbavil kvôli nefunkčnosti. Pri elektronike toto pravidlo neplatí. Repasované notebooky a počítače svojou kvalitou často prevyšujú nové. Ide o prístroje, ktoré zväčša pochádzajú z veľkých podnikov, bánk alebo IT firiem. Tieto firmy iste nekúpili pre svojich zamestnancov lacné počítače alebo notebooky. Nič na tom nezmenili ani roky používania. Vždy ide o produkty s veľkou kapacitou, výkonným procesorom, kvalitným displejom alebo zaujímavými detailmi, ako je napríklad podsvietená klávesnica. Všetky tieto komponenty v daných notebookoch zostali a dostali len nový šat. Môžete si byť istí, že ide o prístroje s dlhou životnosťou, technicky na vysokej úrovni a vyrobené zo špičkových materiálov. Preto ide veľmi často o notebook a počítač kvalitnejší ako nový produkt.

Repasovaný notebook a počítač sú výhrou

Repasované produkty pred vami už niekto používal a to je známkou toho, že ide o funkčný prístroj. Možno vás zahreje aj to, že kúpou obnoveného počítača sa znižuje množstvo elektroodpadu. Takto aj vy malou kvapkou prispejete k ochrane životného prostredia. Repasované notebooky alebo počítače si kupujte od renovovaných firiem. Máte vďaka tomu istotu, že prešli rukami odborníkov, ktorí sa postarali o hardwarové i softwarové obnovenie v najvyššej kvalite. Repasované produkty majú naozaj len samé plusy. Jedinou ich nevýhodou je opotrebovaný vzhľad alebo malé škrabance, či puklinky. Nie vždy to tak musí byť. Možno budete mať pri kúpe šťastie na veľmi zachovalý a výkonný  produkt. Ten istý, ale nový, by ste kúpili o stovky eur drahší.