Na čo prihliadať pri kúpe golfových loptičiek

0
1763

Poradíme vám, čo všetko sa v momente výberu loptičiek na golf oplatí vziať do úvahy, aké možnosti máte k dispozícii a v čom spočívajú ich výhody. Dozviete sa tiež, v akých cenových kategóriách sú dnes loptičky dostupné a ktorí výrobci ponúkajú tie najlepšie.

Loptičky, z ktorých si vyberie každý hráč

Kým niektorí hráči golfu sa pri loptičkách zameriavajú na ich potenciálnu rýchlosť, pre ďalších je prvoradá presnosť, vďaka ktorej sa loptička ľahšie dostane do jamky. Tieto vlastnosti sa však výrazne odvíjajú od skúseností hráčov a tiež závisia od modelu a druhu používaných palíc, preto sa pri výbere loptičiek len ťažko berú do úvahy. Praktickejším riešením je tak voliť si golfové loptičky v závislosti od toho, či hľadáte typ loptičiek schopný prekonávať aj dlhšie vzdialenosti alebo je pre vás naopak prvoradá ich schopnosť prekonávať prekážky umiestnené na danom golfovom ihrisku. Čo sa týka ceny loptičiek dostupných na súčasnom trhu, hodnota tých najlacnejších alternatív sa začína približne na sume 16 eur, zatiaľčo najdrahšie verzie sa pohybujú v rozpätí 50 – 60 eur. Zárukou kvality sú loptičky od popredných výrobcov, ktoré oceňujú hráči golfu na celom svete, či už máme na mysli značky Pinnacle, Callaway alebo Titleist.

Čo ďalšieho budete k vašej hre potrebovať?

V dnešnej dobe je už táto obľúbená športová disciplína dostupná širšiemu publiku než v minulosti, vďaka čomu si golf získava čoraz viac priaznivcov aj na našom území. Ak chcete byť na vašu hru čo najlepšie pripravení, je vhodné vybrať si odolné vybavenie s dlhodobou životnosťou. Začínajúci aj skúsenejší hráči určite ocenia ponuku predajcu DigitalGolf, v rámci ktorej si popri loptičkách môžete zvoliť tiež ďalšie potrebné príslušenstvo, golfové palice, topánky, bagy či vozíky.

Obzvlášť požadovanou kategóriou tovaru je predovšetkým golfové oblečenie, pri ktorom je možné vychádzať z aktuálnej sezónnej ponuky alebo sa zamerať na to, či hľadáte pánske, dámske prípadne detské oblečenie. Jednotlivé kúsky môžete navyše v prípade záujmu doplniť o príslušné čiapky, klobúky, šilty a šiltovky, špeciálne určené pre použitie na golfovom ihrisku. Tovar v jednotlivých kategóriách sa dá tiež usporiadať v závislosti od ceny prípadne podľa toho, či práve hľadáte sortiment, ktorý sa momentálne nachádza v akcii, vo výpredaji alebo náleží k najnovšej dostupnej ponuke.