Hurá na kolobežku!

0
1187

Príjemné letné počasie je už našťastie v nedohľadne, a práve preto sa mnoho rodičov začína zamýšľať nad tým, akým spôsobom by potešili svoje ratolesti. Výlety či prechádzky v okolí predstavujú samozrejme ideálny spôsob, ako sa môžu zabaviť nielen deti, ale aj dospelí, no nie vždy nám každodenné povinnosti umožňujú stráviť slnečné poobedie mimo domova. Avšak, v dnešnej dobe existuje niekoľko spôsobov ako naplánovať deťom ideálny program. Čo by ste povedali na detskú kolobežku, ktorá je aj pre tých najmenších maximálne bezpečná? Okrem toho poskytuje množstvo benefitov pre zdravie a vývoj dieťaťa, čo už rozhodne stojí za zváženie, no nie?

Čo si všímať pri výbere detskej kolobežky?

Kvalitné detské kolobežky sa vyznačujú prvotriednym spracovaním a výbornou ergonómiou. Pri výbere kolobežky je nutné všímať si nosnosť, pričom nosnosť detskej kolobežky môže byť až 50 kg, čo je však v danom segmente skôr výnimka. Vďaka tomu, že sú tieto kolobežky vystužené oceľovým prvkom, zamedzuje sa prehýbaniu nášľapnej časti, vďaka čomu je jazda bezpečná a maximálne komfortná. Čo stojí za zmienku je aj fakt, že predná časť kolobežky obsahuje aretačnú poistku, ktorou sa dá zablokovať natáčací mechanizmus. Dôležité je, aby mala kolobežka tichý a hladký chod, výbornú zotrvačnosť a samozrejme aj odolnosť voči nárazom či iným mechanickým vplyvom. Pri výbere je nutné všímať si aj to, aby sa dali riadidlá výškovo nastaviť, keďže detičky rastú rýchlo.

Čo je freestyle kolobežka?

Pre skúsenejších a odvážnejších jazdcov sú určené freestyle kolobežky, ktoré sú zárukou rýchleho a bezpečného brzdenia za každých okolností, keďže majú karbónovú brzdu. Umožňujú robiť tie najbláznivejšie triky, pričom sú vhodné aj pre začiatočníkov, ktorí však majú s kolobežkovaním bohaté skúsenosti. Tak čo poviete, ktorý typ kolobežky bude pre vás či vaše deti tou ideálnou voľbou?