Nie každý rošt a matrac sa k sebe hodia 

0
1401

Ak si chcete kúpiť nový matrac, rošt meniť v niektorých prípadoch nemusíte. Dôležité je však vedieť, aký rošt sa k akému matracu hodí, inak s nimi nebudete spokojní. Dosiahnuť kvalitný a vyvážený spánok je zložitejšie, ako si mnohí myslia, preto si pred kúpou naštudujte dôležité informácie.

Aký matrac sa hodí k latkovému a k lamelovému roštu

Kým pri deťoch je situácia omnoho ťažšia, dospelí majú v tejto otázke viac možností. Dopriať si môžeme rôzne výplne, tvrdosť, rozmery či kvalitu. Dôležité je však to, aby sme s nimi boli spokojní aj po rokoch a aby spĺňali základné kritériá. Jednou z najpodstatnejších otázok je správna kombinácia roštu s matracom. Nie všetky rošty na posteľ sa totiž hodia ku každému matracu a ich kombináciu by ste si mali overiť ešte pred samotnou kúpou. Rošt je dobré vyberať podľa výšky matraca a vrstiev, ktoré sa nachádzajú v jeho jadre. Dobrou správou však je, že ak ste netrafili ten najlepší matrac, zlepšiť jeho funkcie dokážete aj pomocou vhodného roštu. Upraviť je tak možné nielen pocitovú tvrdosť, ale dokonca aj odpruženie.

Pevné latkové rošty – ako sám názov hovorí, tento typ roštov je zložený z pevných latiek, ktoré sú spojené v drevenom ráme alebo pomocou textilnej šnúrky. Ich výhodou je veľmi jednoduché prenášanie a skladovateľnosť, pretože sa dajú zrolovať a umiestniť napríklad do skrine. Pri kúpe tohto druhu roštu je dobré vybrať si ten, ktorý sa dá k posteli prichytiť, aby ste predišli jeho pohyblivosti. Vhodný je v kombinácii s pružinovým matracom, pretože tento druh nepruží , vďaka čomu sa dokonale dopĺňajú. Treba však pripomenúť, že vhodný nie je pod nízke penové matrace, no v prípade vysokého ho použiť môžete.

Pružné lamelové rošty – najlepšie sú v kombinácii s nižšími penovými matracmi, ktoré už doma máte alebo ich plánujete kúpiť. Práve vďaka tomuto spojeniu dokáže matrac aj rošt poskytnúť svoje funkčné vlastnosti tak, ako má. Základnou funkciou lamelového roštu je lepšie odpruženie a zmäkčenie matracu, čím dokážu prirodzene reagovať na váhu človeka a aj na pohyby počas ich používania.

Rozhodujte sa podľa kvality výrobkov

To, aký matrac a rošt si kúpite je len na vás, no zohľadniť by ste mali najmä ich kvalitu. Ide o výrobky, ktoré budete využívať dlhé roky a preto je dobré do nich investovať. Kvalitný spánok, po ktorom sa zobudíte oddýchnutý a zregenerovaný je základom fungovania každého človeka a netreba ho podceňovať. Do pozornosti dávame matrac materasso, ktorý si viete objednať online a ešte k tomu aj za skvelé ceny. Pozrite si tak širokú ponuku sortimentu, z ktorej si určite vyberiete.