Micelárna voda – 7 odpovedí na 7 otázok o zázračnej tekutine

0
1542

Micelárna voda je malý zázrak kozmetického priemyslu. Veľa sa o tomto prípravku hovorí a ešte viac píše, no nie všetky informácie sú pravdivé. Nasledujúci článok sme písali s ambíciou vniesť svetlo do celej problematiky a predstaviť micelárnu vodu takú, aká naozaj je.

1) Čo to vlastne je micelárna voda?

Ide o prípravok, de facto vodný roztok obohatený o povrchovo aktívne látky, takzvané micely. Tie doslova ako magnet priťahujú prebytočnú mastnotu, nečistoty či zvyšky make-upu z tváre, pričom zanechávajú pleť jemnú a vláčnu.

2) Micelárna voda skvele čistí – znamená to, že je agresívna?

Micelárne vody rozhodne nepatria k agresívnym čistiacim prostriedkom vtom zmysle, že by pleť vysušovali, zbavovali ju prirodzených lipidových vrstiev či narúšali jej ochrannú vrstvu. Kvalitné micelárne vody neobsahujú žiadne alkoholy, vonné ani iné dráždivé látky.

3) Ktorý typ pleti znesie micelárnu vodu a ktorý už nie?

Micelárna voda pre citlivú pokožku v zásade vyhovie akémukoľvek typu pleti. Dokáže zmierniť negatívne prejavy suchej, mastnej, zmiešanej i veľmi citlivej pleti. Tak isto sa odporúča ako súčasť rutinnej starostlivosti v prípade pleti zasiahnutej akné.

4) Môže sa micelárna voda používať namiesto tonika?

Môže a nemusí, v podstate záleží na rozhodnutí každého človeka. Faktom ale je, že popri hydratovaní dokáže micelárna voda pleť tiež tonizovať a odborníci ju považujú za plnohodnotnú náhradu toník. Nakoniec, vyskúšajte si pleť po čistení opláchnuť micelárnou vodou a uvidíte.

5) Ako micelárnu vodu používať?

V prípade čistenia pleti micelárnou vodou sa odporúča používať jemné a šetrné spôsoby čistenia. Určite netreba pleť drhnúť a trieť. Na čistenie stačí okrem micelárnej vody už len vatový tampón. Na zvlášť zanesených miestach nechajte tampón pôsobiť dlhšie, pokojne aj jednu, dve či tri minúty. Potom jemne potiahnite a pokračujte v čistení.

6) Je micelárna voda vhodná aj na čistenie kozmetických potrieb?

Možno vás to prekvapí, ale áno, micelárna voda sa bežne používa na umývanie štetčekov či kefiek. Micely totiž rovnako účinne pôsobia na zvyšky make-upu a prachu, ktoré ostanú na kozmetických pomôckach. Uistite sa akurát, že ich kovové časti nie sú namočené v tekutine – mohli by totiž hrdzavieť.

7) Ktorú značku micelárnej vody si vybrať?

Vyznať sa v množstve prípravkov na trhu veru nie je jednoduché. Rozhodne však nespravíte chybu, ak siahnete po produktoch Sensibio H2O od Biodermy. Jedná sa o mimoriadne kvalitné a absolútne nezávadné produkty od overenej značky, ktorá vlastní originálnu formulu na výrobu micelárnej vody. V podstate neexistuje lepšia možnosť, ako si zaobstarať micelárnu vodu, než priamo od zdroja.