Ako vybrať vhodné dámske športové oblečenie?

0
1434

V súčasnej dobe nie je vôbec jednoduché vyznať sa v neprebernom množstve športového oblečenia. Ak ste sa rozhodla, že začnete cvičiť, či už doma, alebo v posilňovni, nemala by ste podceňovať výber vhodného odevu. Samozrejme pokojne si na seba môžete dať klasické tričko a tepláky, ale napríklad pri behaní už po prvom kilometri spoznáte, že ste urobila obrovskú chybu.

Športové oblečenie dámske by malo odvádzať pot od tela, čo klasické oblečenie na bežné nosenie nevie. Rovnako tak je veľmi dôležité, aby ste sa v športovom oblečení cítila pohodlne, teda aby vás tričko nikde netlačilo, legíny neťahali v páse a podobne. V neposlednom rade vás poteší, že športové oblečenie pre ženy je moderné, teda budete vyzerať skvele za každej situácie, a to aj pri športovaní. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako jednotlivé kúsky vybrať, aby sa vám cvičilo jedna radosť.

Čomu by ste sa mala vyhnúť?

Predtým, než sa vôbec pustíte do akejkoľvek aktivity, sa naučte vyberať správny odev na športovanie. Zlepšíte tým svoje pohodlie, a tým pádom aj samotný pôžitok zo športu. Dodržujte niekoľko základných pravidiel, a to:

vyhnite sa bavlnenému oblečeniu, pretože bavlna ako taká pot absorbuje, a tým pádom je potom tričko ťažšie, navyše by vám po pár kilometroch behaní bola neskutočná zima,

tesné oblečenie nie je tiež to pravé orechové, pretože by ste sa cítila stiesnene,

naopak nenoste ani príliš voľný odev, pretože by ste sa mohla niekde nevedomky zaseknúť, a potom by bolo nešťastie na svete,

čo sa týka obuvi, tá by tiež mala byť špeciálne vyvinutá pre šport, nie pre bežné nosenie.

Po čom by ste mala naopak siahnuť?

Ešte raz kladieme dôraz na to, aby ste sa v športovom oblečení cítila dobre. Pozrite sa na webovú stránku https://4fstore.sk/zeny/oblecenie.html, kde nájdete kompletný outfit pre športovanie, teda od bielizne až po bundy. Samozrejme konkrétne kúsky budete vyberať aj podľa toho, do akého športu sa púšťate, pretože je zrejmé, že treba na volejbal potrebujete niečo iné ako do posilňovne. Držte sa nasledujúcich rád:

Uprednostnite priedušné materiály odvádzajúci pot, ak vás trápi nadmerné potenie, siahnite po antibakteriálnych materiáloch, ktoré sú schopné zabrániť aj nepríjemným zápachom, nezabudnite aj na športovú bielizeň, pretože klasická podprsenka by vás akurát tak tlačila.

Ak hľadáte internetový obchod, kde by ste mohla zakúpiť športové outfit, pozrite sa do e-shopu 4fstore. Nejedná sa len o hocijaký e-shop, ale predáva vlastnú značku, teda nájdete v jeho ponuke dámske športové oblečenie 4F, ktoré sa vyznačuje vysokou kvalitou a priaznivými cenami. Vybavenie na šport vás tak nevyjde na 300 euro, ale napríklad len na polovicu. Záleží na tom, čo všetko potrebuje.