Máte prejavy alergie? Možno stačí vymeniť váš vankúš, paplón a matrac

0
921
Máte prejavy alergie? Možno stačí vymeniť váš vankúš, paplón a matrac

Alergie trápia čoraz viacej ľudí. Vplyvom zhoršujúceho sa životného prostredia sú alergiami ohrození predovšetkým ľudia žijúci vo väčších mestách. Alergény vyvolávajúce kožné prejavy, kýchanie, smrkanie či začervenanie očí sa môžu skrývať nenápadne aj vo vašej domácnosti. Začnite preto vo svojej posteli a vymeňte staré vankúše, paplóny a matrace za antialergické varianty.

Alergie z roztočov a prachu v domácnosti

Keď sa váš imunitný systém zblázni a začne prehnane reagovať na cudzorodé látky vo svojom okolí, prejavia sa u vás prvé známky alergie. Medzi najväčšie alergény patria prach a roztoče. Oba tieto alergie vyvolávajúce faktory vás ohrozujú tam, kde sa zdržiavate najviac. Vo vašej domácnosti. Pod pojmom prach si treba predstaviť kúsky kože, vlasy, chlpy, textilný odpad a iné drobné čiastočky, ktoré víria vzduchom. Prach vytvára prostredie ideálne pre rozmnožovanie roztočov. Roztoče nie sú voľným okom viditeľné a napriek tomu sú práve tieto drobné článkonožce (resp. ich výlučky) príčinou častého kašľania, bolestí hlavy, škrabania v krku a dokonca nepokojného spánku. Spánok je pre psychické i fyzické zdravie človeka veľmi dôležitý a jeho narušenie znamená mnohé zdravotné problémy. Môžete sa snažiť ako chcete, ale prach ani roztoče zo svojich vankúšov, paplónov a matracov len tak ľahko nedostanete. Preto je dôležité pri alergiách vymeniť klasické vankúše za antialergické vankúše a podobný proces vykonať aj s ostatnými lôžkovinami.

Ako pomáhajú antialergické lôžkoviny

Antialergické vankúše a paplóny sú vhodné pre všetkých ľudí, nielen pre alergikov. Tieto lôžkoviny pomáhajú predchádzať prejavom alergie a zároveň jej vzniku. Vďaka antialergickým vankúšom a paplónom sa nemusíte obávať roztočov, plesní a prachu, ktoré sa nedokážu v ich vnútri usadiť. Táto vlastnosť vankúšov a paplónov pre alergikov je daná materiálom, z ktorého sú vyrobené. Zväčša ide o syntetické látky zabraňujúce prieniku a množeniu všetkých alergénov. Nemusíte sa obávať vysokej investície. Dnes sa dajú zohnať antialergické lôžkoviny na internete za priaznivé ceny. Napríklad v e-shope matracentrum.sk, ktorého výhradným dodávateľom je firma Materasso Slovakia. Podobnú službu ako antialergické vankúše a paplóny vám spravia antibakteriálne matrace. V antibakteriálnych matracoch sa neusádza prach, sú priedušné a neviažu na seba vlhkosť. Zároveň antibakteriálne matrace zabránia množeniu baktérií a roztočov. Zväčša sa tieto matrace vyrábajú z HR peny, ktorá je zárukou antialergickej klímy bez narušenia komfortu spánku.