Kozmetika šetrná k pleti i životnému prostrediu

0
1685

Bežným problémom ľudí s citlivou pokožkou je to, že nosenie make-upu zhoršuje ich kožné problémy. Dobrá správa je, že k dispozícii sú kozmetické výrobky, ktoré sú vyrobené z organických zložiek, čím poskytujú užívateľovi veľa prírodných kozmetických výhod. Totiž, zložky takýchto kozmetických prípravkov nedráždia pokožku a sú dostatočne jemné na každodenné použitie. Vyrážky, svrbenie, pupienky, začervenanie či nepríjemné alergické reakcie sú niektoré z vecí, ktorým sa dá vyhnúť pomocou prírodných kozmetických prípravkov.

Žiadne chemikálie

Parabény sú konzervačné látky používané v procese výroby kozmetiky. Aj keď predlžujú trvanlivosť produktov, ukázalo sa, že výrazne narúšajú produkciu estrogénu. Na základe viacerých výskumov bolo dokázané, že spôsobujú tiež rakovinu prsníka, oslabenú pečeň i slabý imunitný systém. Prírodná kozmetika naureus.sk sa vyrába bez použitia týchto prísad, čo možno považovať za jeden z obrovských benefitov. Problémy s kozmetikou môžu mať aj ľudia, ktorí nemajú citlivú pokožku. Môžu spôsobiť suchú pokožku, spomínané svrbenie i začervenanie alebo sa dokonca môžu stať príčinou vážnejších kožných problémov. Tí, ktorí trpia ekzémom a dermatitídou, sú zvlášť vystavení podráždeniu.

Dokonalá výživa pokožky, ktorú oceníte aj vy

Podobne ako mnoho iných výrobkov vyrobených z organických látok, aj prírodná kozmetika ako trebárs bio deodorant, môže pokožke dodať potrebnú výživu. V bio kozmetike sa bežne používajú prísady ako vitamín E, kokosový olej a ďalšie výživné látky. Tieto prísady a ďalšie látky sú známe tým, že pomáhajú k zdravšej pokožke. Sú tiež plné antioxidantov, ktoré môžu zabrániť skorým príznakom starnutia, čo už rozhodne stojí za to.

Testovanie na zvieratách? Nie.

Mnohé výrobky, ktoré prechádzajú bežným procesom kozmetickej výroby, sa na zvieratách podrobujú prísnym testom. Procesy síce nie sú kruté, ale ohrozujú zvieratá, na ktorých sú testované. Prírodná dámska i pánska kozmetika nevyužíva testovanie na zvieratách, keďže použité zložky sú pre ľudí maximálne bezpečné.