Bezpečný domov na prvom mieste

0
1109

Každý z nás túži bývať v bezpečnej domácnosti, ktorá je alfou a omegou pre nejedného z nás. Pochopiteľne, že samotná bezpečnosť závisí predovšetkým od vstupných, teda vchodových dverí, ale tiež okien, ktoré majú významnú úlohu. Všímať by sme si mali tiež dverné krídla, a to najmä hrúbku použitých materiálov, ale tiež samotnú kvalitu. Pozor si dajte tiež na zárubne, kovanie i prahovú dosku, keďže možno na prvý pohľad ide len o drobnosti, no v skutočnosti sú viac než len dôležité. Pýtate sa, čo spraviť pre to, aby ste vy a vaša domácnosť boli v maximálnom bezpečí počas celého dňa i noci?

Odolnosť voči mechanickému poškodeniu

Čo väčšinu z nás napadne ako prvé v momente, keď vyberáme vchodové dvere, je bezpečnostné kovanie a bezpečnostný zámok. Vybrať si môžete samozrejme z množstva rôznych typov, ktoré sa odlišujú predovšetkým technickými parametrami, avšak pozor treba dávať, keďže práve bezpečnostná vložka chráni dvere pred neoprávneným vniknutím, je odolná voči odvŕtaniu či mechanickému poškodeniu.

Aký štýl mám zvoliť?

Vďaka veľkému množstvu vzorov, štýlov a povrchových úprav kľučiek, ktoré sú k dispozícii, je veľmi ľahké zvoliť si tú, ktorá vyhovuje štýlu a vzhľadu vašich dverí a okolitého nábytku.  Okrem štandardnejších vzorov existuje aj niekoľko dekoratívnych možností ako sú rôzne gombíky z brúseného skla či rákosové vzory. Samozrejme, výber je individuálny a konečná kúpa závisí len a len na vašich preferenciách a prianiach.

Zjednotenie vložiek vo všetkých dverách

Ak si ani vy neviete dať rady s výberom, oslovte odborníkov na uzamykanie a dajte si zjednotiť vložky vo všetkých dverách na jeden spoločný kľúč, čo možno považovať za obrovskú výhodu. Výberom takéhoto riešenia budete môcť otvárať i zatvárať všetky dvere jediným kľúčom, a to dokonca i bránku či garáž. Tak čo poviete, budú kľučky na dvere významným prvkom aj vašej domácnosti?