Zacvičte si v pohodlí domova pomocou rotopedu a bežiaceho pásu

0
1219

Snívate o pravidelnom tréningu, no čas na dochádzanie do fitka vám to nedovoľuje? V dnešnej dobe to nie je žiadny problém. Vďaka pár strojom dokážete vytvoriť funkčný tréning aj u vás v obývačke.

Vyskúšali ste už rotoped?

Ak ste o týchto obľúbených fitness strojoch ešte nepočuli, tak by ste ich mali v krátkej dobe určite vyskúšať. Zlepšíte si nielen fyzickú kondíciu, ale sformujete celú postavu. Rotopedy dokonale zapoja nohy, ktoré sú problémom mnohých ľudí. Ich vytvarovanie nie je vždy jednoduché, no s rotopedom to zvládnete ľavou zadnou. Ak si ho zakúpite, už nikdy nebudete musieť sledovať predpoveď počasia na to, aby ste mohli ísť behať alebo bicyklovať. Ani doma na stroji to však nie je nuda, pretože mnohé z nich ponúkajú možnosť sledovania reálnej trasy a iné šikovné funkcie. Pri výbere si dajte pozor, aby ste zvolili stroj, ktorý je určený do domácnosti a nie do profesionálnej posilňovne. Tie sa odlišujú najmä veľkosťou, odolnosťou a v neposlednom rade cenou.

Zabehajte si priamo v obývačke

Skvelou investíciou do zdravia a krásneho tela je aj bežiaci pás. Je to nielen obľúbený, ale aj účinný stroj, ktorým nahradíte ten najprirodzenejší športový pohyb a tým je beh. Jeho používanie vo fitness centre je o niečo iné ako v súkromí a preto je dobré zvážiť rozdiely už pri kúpe. V prvom rade zistite, kam ho budete chcieť doma umiestniť. Najlepšie je priestor zmerať, aby sa vám nestalo, že bude príliš veľký. V skutočnosti vyzerajú bežiace pásy v obchodoch o niečo menšie ako sú a preto je realita skresľujúca.  Možno vás osloví skladací bežiaci pás, no treba počítať s tým, že aj ten bude treba niekam umiestniť. Keď už dopredu viete, že ho budete po tréningu premiestňovať, vyberte si pás s kolieskami. Vďaka nim nebude presun zložitý a už vôbec nie nemožný. Dobre si rozmyslite aj počet ľudí, ktorí ho budú využívať a frekvenciu tréningov.

Na trhu nájdeme odolné stroje, ktoré denne zvládnu desiatky ľudí, no sú aj také, ktoré by pri tomto tempe dlho nevydržali. Dôležité je nesledovať len cenu, aj keď tá je pre mnohých jedným z najdôležitejších faktorov. Zvážiť treba aj fakt, či ho chcete používať len na chôdzu alebo aj na beh. Pri behaní sa totiž stroj zničí skôr a jeho bežiaca plocha by mala byť o niečo dlhšia ako tá pri chôdzi. Výber pásu sprevádzajú aj ďalšie rozhodovania a to je napríklad prítomnosť motora, jeho výkon, technológie, vlastnosti, možnosti nastavenia sklonu či prednastavené programy. Všetko si treba poriadne premyslieť, aby sa vám nestalo, že budete jeho kúpu ľutovať. Ten najlepší výber bežeckých pásov nájdete u športového predajcu inSPORTline, kde si vyberie naozaj každý.