Aké existujú alternatívy k jednorázovým plastom?

0
2302

Boj s nadmerným používaním plastov sa začal už pred niekoľkými rokmi. Najmä jednorázové plastové výrobky začali zaplavovať moria, oceány, lesy a mestá neúmernou rýchlosťou. Ľudstvo preto hlása návrat k prírode a prírodným materiálom, na ktoré sme akosi kvôli lacnejším syntetickým náhradám zabudli. Na naše stoly sa vracia drevený riad a príbor.

Mnoho kaviarní vám obľúbenú “kávu so sebou” naservíruje do papierových pohárov. Pozor na tie, ktoré sa ako ekologické len tvária. Papierové poháre v našom obchode majú vnútorný povlak PLA bez obsahu ropy a sú úplne biologicky rozložiteľné a odbúrateľné. Navyše nie sú bielené chlórom, ako je tomu pri obyčajných papierových pohároch a tak váš nápoj “neobohacujú” o chemické prísady.

Recyklovaný papier sa používa na výrobu širokého sortimentu jednorázového riadu. Misky, taniere a obaly na prenos jedla z hnedého papiera sú praktické a jednoducho biologicky rozložiteľné. Ak hľadáte skôr dlhodobé riešenie ako nahradiť jednorázový plast, určite si zaobstarajte jednu zo zdravých fliaš, ktorých je na trhu bohatá ponuka. Tie najbezpečnejšie nerozbitné eko fľaše Pura sú vyrobené z nereze bez akýchkoľvek plastových častí. Ich najväčšou výhodou je univerzálne použitie na teplé aj studené nápoje, pričom dlhodobo udržujú ich teplotu.

Do vášho nápoja sa nebudú uvoľňovať žiadne toxíny ani pachy ako to niekedy býva pri plastových fľašiach. Zdravie je predsa tou hlavnou motiváciou, prečo hľadáme prírodné alternatívy k syntetickým výrobkom.