Vyplatí sa v dnešnej dobe investícia do zlata?

0
2830

Čechy a Slovensko zachvátila zlatá horúčka! Po pandémii korona vírusu začala cena zlata prudko stúpať a tento trend bude pravdepodobne ešte chvíľu pokračovať. No mali by ste zvážiť investovanie do zlata aj vy?

Odpoveď na túto otázku je jednoznačná – rozhodne áno! Vždy, keď hodnota nejakej komodity stúpa, je výhodné nakúpiť ju a následne predať za viac peňazí. Hoci cena zlata prudko rastie už dlhšiu dobu, ešte stále je tu možnosť zarobiť na ňom. Najlepšie zhodnotenie svojich peňazí však zažili tí, ktorí do zlata investovali už dávnejšie. Pre porovnanie, v roku 2010 bola hodnota 1 kilogramu zlata na úrovni 29 635€, kým v dnešnej dobe sa cena rovnakej hmotnosti zlata hýbe okolo 55 000€. Inými slovami, za 10 rokov stúpla cena zlata takmer dvojnásobne, čo je skutočne významný nárast.

Jedna unca zlata má aktuálne hodnotu 1945 dolárov, čo je skutočne vysoká hodnota, aká tu už veľmi dlho nebola. Skutočnosť, že cena zlata rastie prudko nahor, dokonca využila aj Česká národná banka, ktorá je za iných okolností pri nákupoch zlata veľmi zdržanlivá. Viac signálov netreba, práve teraz je ideálny čas, kedy nakupovať zlato!

Investícia pre každého

Hoci cena zlata je na vysokých hodnotách, táto investícia je dostupná skutočne pre každého. Zlato totiž nemusíte nakupovať len vo forme ťažkých tehličiek, ale aj v menších množstvách, napríklad v podobe zliatkov či mincí. Pri nákupe investičného zlata však dbajte na jeho rýdze zloženie. Najjednoduchší spôsob, ako nič neriskovať a nenechať sa oklamať, je nákup zlata od overených dodávateľov.

V prípade, že sa chystáte kupovať zlato na Slovensku, naším tipom je predajňa na Dunajskej ulici č. 68 v Bratislave. Mincovňa tu predáva švajčiarske zlaté zliatky, ktoré majú overenú kvalitu a sú ideálnou voľbou pri investovaní do zlata. Tak čo, ste pripravení na zlate zbohatnúť aj vy?