Zhadzujte kilogramy efektívne! Venujte sa cyklistike    

0
2092

Uvedomujete si, že by ste mali zopár kilogramov schudnúť, ale nechce sa vám cvičiť v posilňovni alebo behať dlhé kilometre? Skúste sa začať venovať cyklistike. Tento čoraz viacej obľúbený šport je vhodný pre každú vekovú kategóriu a venovať sa mu môžete kdekoľvek. Bývate na dedine alebo v meste? Cyklotrasy nájdete úplne všade.

Je cyklistika naozaj zdravým športom?

Cyklistika patrí jednoznačne k najzdravším športom. Jazda na čerstvom vzduchu bez zaťaženia kĺbov a zároveň relaxácia prinášajú veľa zdravotných benefitov. K cyklistike potrebujete len vhodný dámsky, detský alebo pánsky bicykel a zároveň chuť vyskúšať niečo nové. Pre čo najväčšiu efektivitu je potrebné sa venovať jazde na bicykli minimálne 30 minút aspoň tri razy do týždňa. Po čase uvidíte na svojom tele zmeny, ktoré vás potešia. Vybudujete si pevnejšie stehenné, chrbtové svaly a dokonca aj svaly na rukách. Vaša fyzická i psychická kondícia sa neuveriteľne zvýšia. Ruka v ruke s budovaním kondície sa posilní aj vaša imunita. Cyklistikou sa urýchli metabolizmus tela a spaľujete tým pádom viacej kalórií. Potešujúci je taktiež fakt, že vďaka jazde na bicykli budete vyzerať o pár rokov mladšie. Pri pohybe na čerstvom vzduchu dochádza k prekrveniu tkanív, ktoré pomáhajú k regenerácii vnútorných orgánov a pokožky. Cyklistika je rodinným športom. Ak sa vydáte do prírody spoločne s rodinou, upevnia sa vaše vzťahy a nové zážitky prispejú k psychickej stabilite.

Všestranný skladací bicykel pre každého

Pre každého cyklistu je skladací bicykel tou pravou voľbou a pre ľudí žijúcich v meste je priam výhrou. Rýchlo sa pomocou neho dopravíte kamkoľvek a zároveň ho viete jedným pohybom poskladať. Vďaka tomu môžete jazdu na bicykli zameniť za jazdu v autobuse či električke a bicykel budete mať stále po ruke. Skladací bicykel je určený naozaj pre každého a zakúpiť sa dá aj ako elektrobicykel. Skladací bicykel nie je problém vziať so sebou na víkendový pobyt, služobnú cestu alebo na dovolenku. Nemusíte si kupovať nosiče na bicykel, skladačka sa zmestí do kufra každého automobilu. Skladnosť skladacieho bicykla oceníte nielen pri prevoze v aute, ale aj pri jeho uskladnení doma. V prípade, že bývate v paneláku, bicykel jednoducho zložíte a uložíte si ho pod posteľ alebo do skrine. Veľkou ponukou skladačiek sa prehľadne preklikáte na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Navštívte webový portál insportline.sk a vyberte si niektorí zo skladacích a iných typov bicyklov za rozumné ceny.