Výhody používania LED rámp na off road vozidlách

0
710
Výhody používania LED rámp na off road vozidlách

Off road vozidlá sú silnými strojmi, ktorým veľmi pristanú rôzne technické vylepšenia. Napríklad obľúbené ATV sú na prvý pohľad ešte výraznejšie, keď na ich konštrukciou nainštalujete LED rampy. Tieto svetelné rampy nemajú len funkciu vylepšiť dizajn vozidla. Zídu sa vám počas viacerých situácií, ktoré môžu nastať v nečakaných situáciách v náročnom teréne.

Doplnky nie len k off road vozidlám

K štvorkolkám je možné dokúpiť rôzne doplnky a príslušenstvo, ktoré spravia silné vozidlo atraktívne či výkonnejšie. U úžitkových modeloch sú to hlavne rôzne druhy pracovného náradia využívaného na farmách. Okrem toho sa dajú k ATV dokúpiť rámy, ktoré zvýšia bezpečnosť počas jazdy medzi stromami alebo silné navijaky na vyťahovanie nákladu. V horskom teréne je dobré byť videný, takže investujte aj do svetelných doplnkov. Najviac využijete majáky, ktoré už na diaľku dávajú výstražný svetelný signál. Dobrou voľbou sú tiež predátory. Predátory umiestnené nad zorným uhlom vodiča doplňte svetlom z led rampy.

Výber led rampy na auto

Led rampy na vozidlá sa vyrábajú v rôznej veľkosti a s rôznym výkonom. Kúpiť je možné aj atypicky tvarované rampy, ktoré sa dajú prispôsobiť tvaru miesta inštalácie. Rampy sa najčastejšie inštalujú do rámu vozidiel alebo na strechu vozidla. Ak so štvorkolkou jazdíte cez lesné potoky alebo bahníte, tak si zaručene musíte kúpiť rampu vodotesnú s odolnejšou ochrannou konštrukciou. Vždy dbajte na to, aby boli svetlá homologizované a mali príslušné certifikácie. Overte si tiež či batéria dokáže utiahnuť výkon svetiel. Zabránite rýchlemu vybitiu batérie alebo nefunkčnosti led rampy v najviac nevyhovujúcej situácii.

Výhody využitia led rampy

Led rampa na auto je v prvom rade prvok, ktorý zlepší vzhľad štvorkolky. Všetci majitelia športových alebo úžitkových modelov milujú doplnky pútajúce zrak. Byť obdivovaný okolím je dobrý pocit. Samozrejme, že led rampa zvyšuje tiež bezpečnosť jazdy. Ak radi jazdíte v noci, led svetlá vás zviditeľnia na veľké vzdialenosti. Vidieť budete lepšie aj vy, čo je medzi stromami alebo na poli výhoda na nezaplatenie. U pracovných štvorkoliek poslúžia led rampy ešte o niečo viac, a to hlavne počas letných prác do neskorých nočných hodín.

Na vrchole rebríčka v obľúbenosti stoja led rampy u poľovníkov. Nákladné štvorkolky so zabudovanou rampou v hornej časti rámu osvetlia okolie, umožnia spracovať ulovenú zver a naložiť náradie na korbu aj počas hlbokej noci. Oproti svetlám zabudovaným v štvorkolke od výrobcu majú led rampy a led svetlá výhodu v tom, že môžu svietiť v rôznych farbách. Výhodou je taktiež rýchla montáž a variabilné možnosti umiestnenia svetiel.