5 vecí, ktoré treba zvážiť pri výbere elektrického krbu

0
813
5 vecí, ktoré treba zvážiť pri výbere elektrického krbu

Elektrické krby sú vynikajúcou alternatívou k tradičným krbom na drevo a plyn. Sú tiež cenovo výhodné, ľahko sa inštalujú a nevytvárajú žiadny neporiadok. Keď si však elektrický krb vyberáte prvýkrát, môže byť ťažké vedieť, na čo si dať pozor.

Umiestnenie

Jednou z prvých otázok je, kam chcete umiestniť svoj elektrický krb. To už vám pomôže pomerne výrazne zúžiť výber. Pozitívom je, že keďže elektrický krb nemusí byť odvetraný, existuje oveľa viac možností umiestnenia. Môžete ho umiestniť takmer kdekoľvek vo svojom dome, ale zvážte, kde bude najužitočnejší. Nemáte veľa miesta na podlahe? Potom je ideálnou možnosťou nástenný elektrický krb. K dispozícii sú dokonca aj úzke modely na stenu, ktoré zabezpečia, že jednotka nebude príliš vyčnievať do miestnosti. Elektrický krb stačí umiestniť ďalej od nábytku alebo predmetov, ktoré by mohli blokovať prívod alebo zásuvku vykurovacieho telesa. Pri výbere elektrického krbu teda majte na pamäti presné umiestnenie vložky a podľa toho vyberte model.

Správne zapojenie do elektrickej siete

Väčšina elektrických krbov potrebuje iba štandardnú domácu zásuvku. Táto zásuvka však potrebuje aj vyhradený istič. Aké elektrické zásuvky sú k dispozícii v miestnosti, do ktorej chcete umiestniť svoj krb? Majte na pamäti, že používanie predlžovacieho kábla sa neodporúča. Je to také smiešne akoby ste sa na “predlžovačku” pokúšali zapojiť napríklad konvektomat s príkonom 400V. Najlepšie urobíte ak si na pomoc prizvete elektrikára, ktorý všetko pripraví správne.

Inštalácia

Výber elektrického krbu nie je jednoduchá úloha. Okrem dizajnu by ste mali zvážiť aj technické detaily a určite nezabudnúť aj na výkon, ktorý od krbu očakávate. Každý výrobca ho udáva v technickej špecifikácii. Nezabudnite ani na správnu inštaláciu. Voľne stojace krby si nevyžadujú žiadnu inštaláciu a vo väčšine prípadov je dosť jednoduché nainštalovať nástennú jednotku, čo zvládnete aj sami. V každom prípade odporúčame poradiť sa s odborníkom. Problém totiž môže nastať pri vstavaných krboch.Pri inštalácii elektrického krbu sa vždy poraďte s odborníkom

“Pri inštalácii elektrického krbu sa vždy poraďte s odborníkom”

Myslite na detaily

Mnohí majitelia domov chcú mať nad elektrickým krbom televízor. Ak je to jedna z vašich požiadaviek, v ideálnom prípade budete potrebovať krb s predným výduchom. Ak má vami zamýšľaný krb horný prieduch, budete musieť medzi televízor a krb umiestniť dostatočný priestor.

Efekty

Aké efekty chcete, aby mal váš elektrický krb? Niektoré zariadenia majú množstvo rôznych nastavení plameňa a farieb, zatiaľ čo iné majú len jednu alebo dve možnosti prispôsobenia. Väčšina jednotiek používa na vytvorenie efektov plameňa LED svetlá a zrkadlá. Niektoré idú ešte o krok ďalej a používajú rotujúce zrkadlá na vytvorenie jedinečných pohybov plameňa. V každom prípade chcete krb s realistickými plameňmi a pocitom tradičného krbu. Najlepšie ak si zájdete do showroomu predajcu vo vašom meste.

Prišli ste z náročnej cyklotúry, odložili elektrické bicykle a teraz si už príjemne unavený vychutnávate teplo vyžarujúce z vášho elektrického krbu a sledujete hrávé poskakujúce plamene. Teraz, keď už viete, na čo by ste sa mali zamerať pri výbere elektrického krbu, ste k tejto predstave o krok bližšie.. Elektrické krby ponúkajú príjemný spôsob, ako zútulniť váš domov. Je to pohodlná a cenovo dostupná investícia do vašej domácnosti.