Výber kvalitných dverí a okien nemusí byť už žiadny problém

0
736
Výber kvalitných dverí a okien nemusí byť už žiadny problém
Výber kvalitných dverí a okien nemusí byť už žiadny problém

Mnoho majiteľov domov pri výbere nových dverí zanedbáva zohľadnenie miestnych poveternostných podmienok. Najlepšie dvere do domu udržia vašu domácnosť celoročne izolovanú a zároveň zabránia vniknutiu prievanu. Drevo, a teda drevené dvere ponúkajú špičkový vzhľad, ale tiež vyžadujú pravidelnú starostlivosť vo forme lakov alebo farieb, aby si zachovali svoj vzhľad aj po ďalšie roky. Oceľové dvere sú všestranné a nákladovo efektívne, pričom poskytujú špičkovú odolnosť voči poveternostným vplyvom. Kvalitné sklolaminátové dvere je možné prispôsobiť tak, aby zodpovedali väčšine fasád, sú odolné voči praskaniu a zároveň sa relatívne ľahko udržiavajú. Čo ďalšie si všímať pri výbere dverí?

Veľkosť dverí

Pri nákupe nových dverí majte na pamäti možné presúvanie nábytku aj iných veľkých predmetov a uistite sa, že vami zvolené dvere sú dostatočne široké, aby ste nimi v prípade potreby ľahko prešli. Alebo, ak predpokladáte, že sa do vašej domácnosti jedného dňa môžu pripojiť starší členovia rodiny, zaistite, aby boli rovnako ako exteriérové, tak aj interiérové dvere dostatočne široké na to, aby sa do nich pohodlne zmestil invalidný vozík.

Dizajnové prevedenie dverí

Pri výbere farby pre vaše dvere berte do úvahy miestnu klímu a estetiku ako aj dizajn domu, resp. bytu. Napríklad čierne dvere, ktoré budú vystavené priamemu slnku, môžu v budúcnosti spôsobiť problémy, keďže má táto farba vysokú tendenciu absorbovať teplo. Nebojte sa však experimentovať a zvoliť drevené dvere do interiéru, prípadne rôzne dekory, ktoré oživia aj jednoduchý interiér. Nič nepokazíte tiež klasickou bielou, prípadne krémovou farbou.

Nezabudnite tiež na kvalitné okná

Pochopiteľne aj okná sú dôležitou súčasťou každého jedného príbytku, pričom drevené okná si získali srdcia mnohých slovenských, ale aj zahraničných domácností. Drevo má výborné izolačné schopnosti a pri pravidelnej údržbe vydrží ich vzhľad aj desiatky rokov. Výroba drevených okien podlieha prísnym predpisom a pravidlám, ktoré sa za posledné roky inovovali.