Oplatí sa kúpa hrazdy na stenu?

0
1032
Oplatí sa kúpa hrazdy na stenu?
Oplatí sa kúpa hrazdy na stenu?

Priaznivci posilňovania hľadajú možnosti, ako doplniť tréningy vo fitnes centre domácim cvičením. Väčšina posilňovacích strojov zaberie veľa miesta a sú tiež značne drahé. Existuje však jedna domáca pomôcka, s ktorou si dokonale vyformujete hornú časť tela. Je ňou hrazda na stenu.

Hrazda na stenu – lacná a praktická pomôcka na cvičenie

Hrazda na stenu, gumy na cvičenie, činky a posilňovacie lavice sú pomôcky na cvičenie, ktoré vám doma nezaberú veľa miesta, nezruinujú vašu peňaženku a napriek tomu s nimi dokážete odcvičiť kompletný tréning. Hrazda na stenu sa dá umiestniť do rohu, na strop alebo kdekoľvek na stenu. Vždy keď pôjdete okolo hrazdy, môžete si zopár minút zacvičiť či len tak pretiahnuť boľavý chrbát. Vďaka premyslene zostavenom tréningu si pomocou hrazdy precvičíte komplet všetky svaly hornej časti tela. Na hrazde si vyformujete ramená, bicepsy, tricepsy, prsné svaly, svaly na chrbte a brušné svalstvo. Ak si vaše telo zvykne na záťaž vlastného tela, dokúpte si rôzne závažia a zvyšujte počet opakovaní. Ktoré typy hrázd sú vhodné na domáce posilňovanie? Ide hlavne o hrazdu do dverí, na stenu a strop. V posilňovni sa však môžete stretnúť aj s hrazdami voľno stojacimi a rôznymi zostavami hrázd.

Vyberte si najvhodnejší model podľa priestorových možností

Všetky modely hrázd, ktoré sa dajú využiť na domáci tréning nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Hlavným parametrom pre výber hrazdy by mala byť jej nosnosť. Nerátajte len so samotnou váhou vášho tela, ale aj s prípadnými závažiami. Vždy je lepšie kupovať hrazdy, ktoré sú vyrobené z ocele a vydržia vám dlhší čas. Dôležité je i to, aby mala hrazda viacero možností úchopov. Pri jej inštalácii dbajte na to, aby bolo upevnenie naozaj pevné a nedošlo k uvoľneniu skrutiek počas cvičenia. Hrazdu namontujte na miesto, kde budete mať dostatok miesta a nebude vám v okolí prekážať nábytok. Na hrazdu môžete pripevniť rôzne doplnkové pomôcky – napríklad už spomínané gumy na cvičenie alebo TRX. Vďaka týmto doplnkom sa možnosti cvičenia na hrazde enormne zvýšia, a preto sa kúpa hrazdy naozaj vyplatí. Malé tipy na záver. Do menšieho bytu by ste mali zvoliť variant, ktorý sa pripevňuje na strop. Hrazda na stenu je síce náročnejšia na priestor, ale umožňuje väčšiu variabilitu cvikov. Začiatočníkom a na občasné cvičenie vám bude stačiť hrazda do dverí.