Cestovať sa dá veľmi lacno. Využite tieto tipy

0
835
Cestovať sa dá veľmi lacno. Využite tieto tipy
Cestovať sa dá veľmi lacno. Využite tieto tipy

Cestovanie rozširuje obzory, prináša nové zážitky a dáva človeku krídla. Nie všetci však máme peňaženku plnú peňazí. Preto mnohí ľudia necestujú vôbec alebo si doprajú dovolenku len raz za pár rokov. Cestovať sa dá lacnejšie, ako myslíte. Stačí, aby ste sa trochu orientovali na internete a nebáli sa vyskúšať nové veci.

Doprava do cieľovej destinácie

Do krajín v okolí Slovenska sa môžete dopraviť autobusom alebo vlakom. Dnes máte na výber nielen štátne, ale aj súkromné spoločnosti, ktoré ponúkajú cestovné lístky s veľkými zľavami a navyše poskytujú väčší komfort. Ak cestujete častejšie, využívajte rôzne vernostné karty. Máme pre vás jeden skvelý tip. Stránku kuponovnik.sk, kde nájdete zľavové kupóny viacerých prepravcov. V prípade, že sú vaše krídla oveľa širšie, iste sa budete chcieť pozrieť do vzdialenejších končín. Nezostáva vám nič iné, ako sa spoľahnúť na vyhľadávacie portály, ktoré behom sekundy presurfujú všetky ponuky leteniek do vami vybranej destinácie. Napriek tomu, že bude cena letenky lákavá, nekupujte ju ihneď a zistite si názov leteckej spoločnosti. Následne navštívte stránky danej spoločnosti. Niekedy sa totiž stáva, že vyhľadávacie portály si do ceny letenky započítavajú províziu. Platí pravidlo, že čím skorej si letenky kúpite, tým budú lacnejšie. Preto si všetky cesty plánujte s niekoľkomesačným predstihom. Po prílete do krajiny sa nespoliehajte len na dopravu taxíkom. Vo väčšine prípadov sa dá z letiska cestovať MHD, ktoré vás vyjde o desiatky eur lacnejšie.

Ubytovanie a stravovanie

Napriek tomu, že ubytovanie dokážete nájsť priamo po príchode do krajiny, je lepšie si ho zarezervovať vopred. Napríklad pomocou internetovej stránky kuponovnik.sk, ktorá prináša každý deň aktualizované zľavy a akcie. Existujú dokonca portály, kde nájdete ubytovanie zadarmo. Fungujú na princípe ponuky a dopytu cestovateľov. Vy dáte k dispozícii svoje bývanie a na druhej strane svete vám ponúkne ubytovanie iný užívateľ stránky. Na pár dní sa stanete spoločníkmi a preskúmate okolie s domorodcom. Ak nie ste nároční a neprekáža vám spoločné ubytovanie viacerých osôb, vsaďte na hostely. Na jedle môžete ušetriť dvomi spôsobmi. Prvý je, že si nájdete ubytovanie s kuchyňou a budete si variť. Druhá možnosť je trochu detektívna práca. Snažte sa zistiť, kde chodia jesť domáci. Nielenže ušetríte, ale tiež ochutnáte pravé domáce špeciality. Nie ste zdatní na internete alebo nemáte čas na plánovanie lacného tripu? Nezostáva vám nič iné, ako sa zveriť do rúk cestovnej kancelárie. Aj v tomto prípade môžete využiť rôzne kupóny zo stránky kuponovnik.sk.