Všetko o side by side štvorkolkách

0
359
Všetko o side by side štvorkolkách

Štvorkolky vám asi bližšie predstavovať nemusíme. Podľa základnej charakteristiky sa delia na športové a úžitkové. Zvláštnou kategóriou sú side by side štvorkolky, ktoré sa členia do ďalších skupín podľa modelu a výbavy. Poďme si niečo povedať o tomto zaujímavom stroji.

Side by side pre dvoch jazdcov

Ako už názov nepovedá, side by side štvorkolka je určená pre viacerých jazdcov. Najčastejšie ide o dve osoby. Jazdec i spolujazdec môžu sedieť v odkrytej štvorkolke alebo v kabíne. Side by side štvorkolky sa podobajú na automobil vďaka ovládaniu pomocou volantu. V tomto smere sa podobajú aj na UTV t.j. nákladnú švorkolku. Iste si poviete, prečo kupovať štvorkolku, keď mám auto. Side by side štvkorkolka dokáže oveľa viac ako váš automobil. V teréne ide o neprekonateľné vozidlo. Na cesty si však kúpte radšej auto, trojkolky alebo motorky.

Pohodlnejšie a bezpečnejšie

Vďaka robustnosti a väčším sedadlám je side by side štvorkolka bezpečnejšia i pohodlnejšia ako športové modely. V oblasti zdolávania rôzneho terénu je na tom rovnako ako športová štvorkolka. Side by side zdolá bahno, kamene, štrk, piesok a po nasadení snežných reťazí jej nerobí problém ani sneh či vysoké záveje.

Prečo sa rozhodnúť pre side by side

Počas rozhodovania, aký typ štvorkolky kúpiť, si premyslite jej účel. Side by side štvorkolky si vyberte vtedy, ak:

  • Hľadáte vozidlo na zábavu pre 2 až 4 osoby
  • Budete jazdiť výlučne v teréne
  • Nechcete štvorkolku ovládanú riadidlami
  • Máte radi klasické šoférovanie – volant, pedále
  • Občas potrebujete na záhrade niečo previesť a utiahnuť

Side by side štvorkolky sú väčšie a majú vyššiu hmotnosť ako športové. Vďaka týmto vlastnostiam sú vhodné na menšie práce v záhrade, v lese alebo na poli. Majú silný motor, ktorý utiahne plne naložený prívesný vozík. Motor utiahne aj radlicu, s ktorou odhrniete sneh.

Aké side by side poznáme?

Side by side sa vyrábajú v rôznych modeloch. Ide o úžitkovú, hybridnú a športovú verziu. Úžitková side by side štvorkolka zvládne už spomínané práce okolo domu. Hybridná side by side je skvelým vozidlom pre poľovníkov a užijú si na nej aj priaznivci adrenalínu. Športové side by side sú určené pre ľudí obľubujúcich rýchlu a športovú jazdcu. Sú lepšie odpružené a menšie, čo umožňuj vyšší výkon v teréne.

Presvedčte sa aj vy, že štvorkolka je perfektné vozidlo. Absolvujte skúšobnú jazdu alebo si nakonfigurujte svoju vlastnú štvorkolku na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.