Viete, ako prebieha zážitkový let balónom?

0
527
Viete, ako prebieha zážitkový let balónom?

Niektoré zážitky sa nám vryjú do pamäti na celý život. Väčšina z nich je spojená s emóciami, ktoré bežne neprežívame. Napríklad lietanie je veľmi silným zážitkom. A keď ide o lietanie v netradičnom dopravnom prostriedku, sú emócie ešte silnejšie. Láka vás let balónom? Na toto všetko sa môžete tešiť.

Ako sa pripraviť na let balónom

Let balónom nie je ako paragliding alebo zoskok padákom, nepotrebuje osobitnú prípravu a ani inštruktáž. Napriek tomu má zopár špecifických pravidiel, na ktoré by ste pred letom mali myslieť. Ide hlavne o prípravu z hľadiska vhodného oblečenia. Let balónom sa odohráva v otvorenom priestore vo výške, kde je teplota znateľne nižšia ako na zemi. Lety sa konajú počas celého roka, takže obmedzenie ohľadom ročného obdobia nebudete mať. Poveternostné podmienky môžu let zmariť a dostanete náhradný termín.

Let balónom môžu absolvovať všetci bez rozdielu veku či fyzickej zdatnosti. Ak hľadáte perfektný zážitkový darček, práve let balónom je ideálny. Jediné obmedzenia v balóne súvisia s váhou pasažierov. Balóny majú rôznu nosnosť podľa typu. Na toto špecifikum budete vopred upozornení agentúrou, ktorá lety organizuje. Balón má rôznu veľkosť, zväčša sa do neho zmestí 5 až 7 osôb. Znamená to, že tento zážitok môžete absolvovať s celou rodinou.

Lety balónom sa organizujú s rôznym programom. Môže ísť o vyhliadkový denný let, let pri západe slnka, súkromný let vo dvojici, romantický zásnubný let alebo expedičný let balónom ponad Vysoké Tatry. Ponuka je naozaj široká, vyberie si úplne každý.

Ako prebieha let balónom

Let balónom je možné vyskúšať takmer po celom Slovensku. Dopravíte sa na miesto, odkiaľ balón odlieta. Po dohode vás vie kapitán balóna vyzdvihnúť na najbližšom parkovisku alebo autobusovej stanici. Miesto pristátia nie je vopred stanovené, všetko záleží od vetra a vhodného miesta na zosadnutie.

Na lietanie sú kvôli termickým prúdom vhodné časy skoro ráno a pri západne slnka. Ak si vyberiete ranný termín, rátajte so skorým vstávaním. Pred letom dostanete krátku inštruktáž od pilota, ktorý vás poučí o tom, ako bude let prebiehať. Povie vám i zaujímavé informácie o balónoch a ich riadení. Budete svedkami kompletnej prípravy balóna. Samotný let netrvá dlhšie ako hodinu. Za hodinu nazbierate toľko zážitkov a nádherných pocitov, koľko neprežijete behom celého roka.