Oplotenie: Stĺpiky sú dôležité!

0
1392

Rozmýšľali ste nad funkciami oplotenia a nad tým, ktoré je to správne? Na výber máte obrovské množstvo a veľa druhov alebo typov oplotenia. Zistiť, ktoré je to správne je už len na vás, vašich potrebách a viacero ďalších faktorov.

Vyberať si môžete podľa toho, či hľadáte oplotenie, ktoré zabezpečí ochranu vášho pozemku, súkromie alebo či preferujete dizajnovo navrhnuté oplotenie.

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere oplotenia je jeho cena. Vysoké betónové múry majú samozrejme vysokú cenu. Bezpochyby vám však poskytnú dostatočnú ochranu a súkromie. Ďalšou možnosťou sú rôzne panelové alebo kovové oplotenia. Tie však rovnako majú vyššiu cenu.

Najdostupnejšou možnosťou je pletivo. To je možné zakúpiť v rôznych rozmeroch, takže jeho výška vám poskytne dostatočnú bezpečnosť a zároveň sú možnosti, ako dosiahnuť aj súkromie. Stačí dokúpiť rôzne tieniace siete alebo vysadiť k pletivu živý plot. Pri pletive však platí pravidlo, že ak chcete dosiahnuť jeho čo najväčšiu stabilitu a silu, je potrebné častejšie rozmiestnenie stĺpikov. To platí pri každom type pletiva. Zväčšuje sa tak jeho odolnosť a sila vďaka ukotveným stĺpikom, ktorý zvýšia kvalitu oplotenia.