Nízka cena PZP? Nestačí. Sledujte aj iné faktory

0
2004

Ak ste si zaobstarali nové vozidlo, pravdepodobne riešite otázku povinného zmluvného poistenia. Áno, je zo zákona povinné a áno musíte si ho zriadiť čo najskôr. Cenu pzp poistenia ovplyvňujú viaceré faktory. Jednak sú to údaje o vás – vek, ako dlho máte vodičský, kde šoférujete, ako šoférujete a potom údaje o vašom vozidle – výkon motora, počet valcov, vek,… Ak ste vyskúšali online kalkulačku pre porovnanie cien pzp, viete v akom cenovom rozhraní sa bude pohybovať cena vášho pzp poistenia. Že si vyberiete to najlacnejšie? Môže sa vám stať, že už pri prvej nehode sa bude poisťovňa z platenia škody vykrúcať. V konečnom dôsledku tak na škodách zaplatíte oveľa viac ako keby si zaplatíte o čosi drahšie pzp poistenie. Pozrite sa, aké faktory by ste mali sledovať.

Bonusy a zľavy k pzp poisteniu

Takmer všetky poisťovne poskytujú určité bonusy či zľavy. Prečítajte si o nich a vyberte si tie, ktoré sa vám zdajú byť najviac výhodné. Ak ste dobrý vodič, ktorý jazdí bez nehôd, vyberte si poisťovňu, ktorá vás za to aj odmení a poskytne zľavu. Niektoré poisťovne ponúkajú veľké zľavy na pzp poistenie pre nových klientov. Naopak, ak máte v niektorej z poisťovní už vytvorenú nejakú zmluvu, môže to byť pre vás plusom.

Pripoistenia

Jazdíte v oblasti kde je zvýšený výskyt vysokej zveri? Zabezpečte si pripoistenie stretu so zverou. Stala sa vo vašej blízkosti živelná pohroma? Záplavy, zosuvy pôdy? Pripoistite si vozidlo aj proti živelným pohromám. Toto sú vonkajšie faktory, ktoré vplývajú na vašu jazdu. Treba ich sledovať a prispôsobovať im výber vášho pzp poistenia.

Asistenčné služby a doplnky

Stratili ste kľúče? Nemáte dostatok paliva? Aj v takýchto prípadoch sú tu pre vás asistenčné služby nonstop. Mnohé poisťovne ich ponúkajú, v niektorých prípadoch si budete musieť priplatiť. Ak si na druhej strane myslíte, že ich nebudete potrebovať, podaktoré poisťovne ich vedia vylúčiť a ponúknuť vám lacnejšie poistenie.

Čo sa týka doplnkov, tých je v poslednej dobe na výber naozaj veľa. Ak máte uzatvorené poistenie proti havárii alebo krádeži, máte možnosť využiť samoobhliadku poistnej udalosti cez mobilnú aplikáciu. “Právnik do auta” je ďalší doplnok, ktorý poskytuje právnu ochranu nonstop nielen v SR, ale aj v rámci celej EÚ.

Ak sa rozhodujete aké pzp poistenie je pre vás to najvýhodnjšie, skúste sa popýtať aj ne reálne skúsenosti ľudí s danými poisťovňami. Bola poistná udalosť zlikvidovaná rýchlo a jednoducho? Alebo sa musel klient s poisťovňou naťahovať? Osobné referencie vám tiež vedia pomôcť. Venujte výberu povinného zmluvného poistenia viac času, aby ste v prípade nehody nemuseli nič riešiť a všetko nechať na poisťovňu.