Je poschodová či rozťahovacia posteľ správnou voľbou?

0
2983

Väčšina rodičov sa rozhodne zakúpiť poschodovú či rozťahovaciu posteľ v momente, keď zistia, že v detskej izbe nie je dostatok priestoru na hranie či rozvíjanie schopností dieťatka. Poschodové postele sa vyznačujú tým, že dve lôžka sú umiestnené priamo nad sebou a sú prepojené rebríkom, prípadne schodíkmi, ktoré uľahčujú prechod na vrchné lôžko. Avšak, nie každému môže tento typ postele vyhovovať, a práve preto mnoho rodičov siaha po rozkladacích, resp. rozťahovacích posteliach, ktoré sú na prvý pohľad bezpečnejšie. Je to naozaj tak?

Drevo – jednotka na trhu!

Poschodové postele sú vyrobené z kvalitného masívu, pričom hrany postele sú zaoblené z dôvodu predídenia úrazu. Práve preto je dôležité, aby ste vybrali posteľ od renomovaného výrobcu s dlhoročnou tradíciou na trhu, ktorý je zárukou kvalitných produktov za využitia špičkových technológií! Je na vás, či zvolíte drevo v prírodnej farbe alebo drevo ošetrené ekologickým lakom, prípadne vo farebných odtieňoch, ktoré dokáže spestriť a príjemne oživiť detskú izbu.

Kvalitný matrac ako kľúč k plnohodnotnému spánku

Rozťahovacia posteľ je taktiež z ďalších alternatív, ktorá dokáže ušetriť priestor a zároveň poskytnúť dokonalé miesto na odpočinok. Nikdy však nezabúdajte na výber kvalitného matracu, keďže práve od toho závisí kvalita spánku, v opačnom prípade sa nečudujte, ak sa zobudíte „dolámaný“, bez štipky energie. Je rozdiel, či vyberáte matrac pre deti alebo dospelých, čiže je nutné všímať si rozmery, od ktorých závisí konečný výber.

Vedeli ste o tom, že postele s prístelkou, teda rozťahovacie postele patria v súčasnosti medzi najobľúbenejšie postele na trhu? Dokonca sú tieto postele vhodné všade tam, kde je viacero detičiek, no pokojne môžete rozťahovaciu posteľ zakúpiť aj pre jedináčika, veď nikdy neviete, či niekto nebude potrebovať u vás prespať, no nie? Uvedomte si, že deti potrebujú priestor na rozvoj rovnako ako aj priestor na spanie, tak prečo by ste im nesplnili práve tieto dve požiadavky, keď je to dnes také jednoduché?