Neprístupný terén a poľovačka. Takto sa dostanete úplne všade

0
2191
Neprístupný terén a poľovačka. Takto sa dostanete úplne všade
Neprístupný terén a poľovačka. Takto sa dostanete úplne všade

Každý poľovník potvrdí, že zver sa často skrýva na miestach, ktoré nie sú peši prístupné. Dokonca ani terénne vozidlo sa nedokáže dostať úplne všade, napríklad cez popadané vetvy alebo štrk. Riešením je kúpa štvorkolky resp. snežného skútra. Oba stroje prekonajú takmer každý terén.

Akú štvorkolku vybrať do lesa

Ešte pred tým, ako začnete surfovať po internete a hľadať stránky s ponukou štvorkoliek, ujasnite si na aké aktivity bude vaša štvorkolka slúžiť. Chcete počas poľovačky len dohoniť zver alebo túžite naozaj po výkonnom stroji, ktorý dokáže omnoho viac než len driftovať? V prvom prípade vám bude stačiť športový model. Športová štvorkolka je ľahká, vrtká, dajú sa s ňou robiť rôzne jazdecké triky. Naopak úžitkové štvorkolky sú o niečo ťažšie, ale okrem jazdy vás potešia rozšírenými možnosťami. Úžitková štvorkolka veľa uvezie, unesie, utiahne a dokonca urobí za vás aj prácu na poli či vo dvore. Napriek robustnejšej konštrukcii si aj s ňou užijete kopec zábavy nielen počas poľovačky. A aké parametre sú pre tento stroj dôležité? Dobre spravíte, keď si vyberiete štvorkolku s pohonom na všetky štyri kolesá s objemom motora minimálne 500 cm3. Dosiahnete dynamiku jazdy a bezpečnosť v extrémnom teréne. Úžitkové štvorkolky s volantom sa vám budú ovládať oveľa lepšie ako tie, ktoré disponujú len riadidlami. V prípade, že potrebujete do lesa previesť často veľký náklad, zamerajte sa na modely so sklápacou korbou.

Čo dokáže snežný skúter

Máte hlbšie do peňaženky? Nemusíte ihneď kupovať snežný skúter. Na štvorkolku sa totiž môžete spoľahnúť aj v zime. Stačí si k nej dokúpiť snehové pásy, ktoré si poradia nielen so závejmi, ale tiež s rozblateným terénom alebo štrkovým podložím. Na druhej strane si ani s tou najvýkonnejšou štvorkolkou neužijete jazdu po snehu tak ako na snežnom skútri. Snežné skútre Lynx sú na rýchlu jazdu po snehu ako stvorené. Počas zimnej poľovačky sa s nimi dostanete úplne všade. Navyše sa pri skokoch cez záveje budete cítiť ako keby ste lietali. Pozor však na výber modelu. Do hôr sa hodia tie snežné skútre, ktoré sú označované ako horské. Tieto snežné skútre si poradia s naozaj hlbokým snehom. Oproti štvorkolke má skúter jednu veľkú nevýhodu. Do lesa ho dokážete prepraviť jedinou s pomocou dodávky alebo vozidla s prívesom.