Nepotrebujete kanceláriu? Ušetrite

0
1400

Každý podnikateľ potrebuje mať svoje registračné sídlo zapísané v obchodnom registri, no nie každý potrebuje mať svoju vlastnú kanceláriu. Niekedy sa však dostanete do situácie, že si musíte prenajímať predražené kancelárske priestory len preto, aby ste mali adresu, ktorú si môžete zapísať do obchodného registra. Napríklad vtedy, keď nevlastníte žiadnu nehnuteľnosť a hoci pracujete z domu, aj tak si prenajímate kancelárske priestory, ktoré máte zapísané v obchodnom registri ako svoje registračné sídlo. Neplaťte zbytočne a ušetrite.

Najlepšie sa je rozhodnúť pred založením

O tom, či si chcete prenajať kanceláriu za stovky eur, alebo chcete ušetriť a pranajímať si virtuálne sídlo v Bratislave, ktorého cena začína na 11 €/mesačne, by ste sa mali vedieť ešte predtým, ako sa rozhodnete pre založenie sro. Čo je vlastne tá virtuálna kancelária? Je to adresa, na ktorú si môžete registrovať svoju spoločnosť. Platíte iba za prenájom adresy a nie prenájom drahých kancelárskych priestorov, ktoré nepotrebujete.

Výhody virtuálneho sídla

Prenajať si virtuálne sídlo v Bratislave prináša množstvo výhod. Okrem toho, že ušetríte stovky eur mesačne, na začiatku vášho podnikania vám to zvýšiť prestíž. Prečo? Pretože tieto sídla sú na veľmi dobrých adresách v Bratislave, čo vám pomôže zlepšiť renomé firmy. Mať sídlo firmy v Bratislave, prináša aj iné výhody. Okrem toho, že máte prestížnu adresu, pravdepodobnosť toho, že vás navštívi daňová kontrola, je v Bratislave niekoľkonásobne nižšia ako v ktoromkoľvek inom meste na Slovensku.

V začiatkoch je dôležité šetriť

Keď začínate s podnikaním, zíde sa vám každé jedno euro, preto je dobré šetriť tam, kde sa vám to vyplatí. Kupujte lacné kompatibilné tonery, recyklovaný papier, vyriešte stretnutia, na ktoré by ste museli cestovať stovky kilometrov, cez telefón. Šetriť nie je zložité, no šetriť na správnom mieste je dosť ťažké. V zásade však platí, že nikdy nešetrite tam, kde by to mohlo negatívne ovplyvniť vášho zákazníka.

 

FOTO:  © slavun / Dollar Photo Club