Najčastejšie chyby a omyly, alebo keď šperky nakupuje muž

0
1548

Nakupovanie darčekov pre priateľky a manželky je naozajstná nočná mora väčšiny mužov. Nielenže musia pretrpieť frontu v predajniach, ale často vlastne nevedia, čo by si ich drahá polovička priala. Čo by sa jej vlastne páčilo alebo čo by mohla potrebovať? A akú vlastne vybrať veľkosť? Toto všetko väčšinou muža pri nákupe darčekov vydesí natoľko, že radšej príde domov s osvedčenými darčekmi ako sú kvety, bonboniéra alebo zariadenie do domácnosti. To je ale škoda, keď si uvedomíme, koľko krásnych šperkov môže takúto ženu potešiť. Tak na čo si dať vlastne pri výbere darčeka pozor?

Nechajte si poradiť
Nie je tajomstvom, že muži si neradi nechávajú poradiť. Radšej bezmocne blúdia po obchode a lámu si hlavu, namiesto aby sa spýtali na radu predavača. Prípadne sa pred samotným nákupom spýtali priamo svojej priateľky alebo jej priateľov, čo by sa jej vlastne mohlo páčiť. Niekedy nie je potrebné sa ani niekoho pýtať, stačí zabŕdnuť do jej šperkovnice a pozrieť sa, ktoré šperky a náušnice najčastejšie nosí a naopak, ktoré šperky na sebe nikdy nemala, takže zrejme nie sú jej obľúbené.
162679

Zistite si informácie vopred
Nie je nič horšie ako sa vydať na nákup šperkov a nemať žiadne informácie o svete šperkov, drahokamov a diamantov. Pri nákupe už nedostatok informácií ťažko doženiete a nákup sa premení v peklo. Preto je potrebné pripraviť sa dostatočne vopred doma, hlavne ak sa chystáte nakupovať zásnubné prstene alebo iné drahé šperky. Vďaka väčšiemu prehľadu o šperkoch a drahokamoch, tak bude vaše nákupné dobrodružstvo oveľa menším stresom.
Vydajte sa na prieskum
Ženy to tak robia stále. Než sa rozhodnúť niečo nakupovať, prejdú rôzne obchody a porovnajú aktuálne ponuky a až potom sa rozhodnú. To isté by ste mali urobiť pri nákupe šperkov, aj keď napríklad nie je nakupovanie vaše parketa. Nielenže môžete naraziť na lacnejšiu ponuku, ale napríklad sa nakoniec z obyčajného nákupu náhrdelníka stane úlovok v podobe jedinečného šperku. Taký jedinečný darček, ako diamantové náušnice vaša priateľka určite ocení.
Nechajte si odporučiť obchod
Surfovanie po obchodnom centre a výber toho správneho obchodu so šperkami na mieste sa nemusí vyplatiť. Nielenže tak stratíte veľa času, ale také zdĺhavé nakupovanie vás skutočne otrávi. Preto je lepšie opýtať sa známych a kamarátov, či majú už pozitívnu skúsenosť s niektorým obchodom, kam by ste sa mohli vydať tiež. Máte tak vyššiu pravdepodobnosť, že nákup prebehne rýchlo a bez problémov.

Vďaka týmto rýchlym tipom tak už nemusíte ku každému výročiu alebo narodeninám doniesť tradičnú kvetinu, ale raz za čas aj svoju priateľku príjemne prekvapiť. Navyše šperk predsa len vydrží dlhšie ako kvetina alebo čokoláda!