Pellegrini si je istý výhrou titulu Premier League

0
1429

Tréner a manažér, Manuel Pellegrini, tímu Manchester City si je aj po nie príliš úspešnej predsezóne istý tým, že sa jeho tímu podarí v nasledujúcej sezóne siahnuť na víťaznú trofej. Okrem pozitívnych vyhliadok na budúcnosť tréner takisto neodmietol možnosť nových prírastkov do tímu v podobe nových hráčov.

Manchester City, ktorý počas letných priateľských zápasov proti Realu Madrid a Stuttgartu inkasoval štyri góly, skončil minulú sezónu osem bodov za prvou Chelsea. Bez ohľadu na minulosť si je ale Pellegrini istý tým, že na jeho tím čaká svetlá budúcnosť a víťazný pohár. Tím to dlhuje svojim fanúšikom.

S určitým odchodom Stefana Jovetiča a pravdepodobným odchodom Edina Džeka ostanú na prednej útočnej línii iba Sergio Aguero a Wilfriend Bony. Týmto hráčom by mohli v novej sezóne robiť spoločnosť Kelechi a Sterling. Prvým z menovaných hráčov je mladý útočník stále si hľadajúci miesto v tíme. Tréner navyše nevylučuje získanie novej posily práve do týchto radov svojej zostavy.

Posledným predpokladaným prírastkom do tímu sa zatiaľ zdá byť 24-ročný Kevin de Bruyne z nemeckého Wolfsburgu. Jeho súčasný klub je momentálne otvorený rokovaniam a v prípade vzájomnej dohody je ochotný hráča prepustiť. Odhadovaná čiastka sa pohybuje v rozmedzí 45 až 48 miliónov libier, aj keď Wolfsburg verejne neprezradil svoju cenu v snahe vyžmýkať z prestupu čo najviac peňazí.

Záložník Manchestru City, David Silva, cíti, že jeho tím si v posledných rokov vyslúžil vďaka svojim výsledkom veľa obdivu. Po dvojnásobnej výhre domáceho poháru teraz tímu ostáva už len presadiť sa aj v európskych súťažiach. Úspech na tomto poli by tímu pomohol rásť ešte viac ako doteraz.

City v posledných dvoch sezónach Ligy majstrov (ktorej výsledky môžete nájsť aj na http://www.bet365.com/news/sk/betting/futbal/liga-majstrov) vždy stroskotalo v osemfinále v zápase proti Barcelone, na ktorú si tento tím zdanlivo nevie nájsť recept. Aj napriek výsledkom z minulosti si Manchester City verí a je si istý, že sa mu podarí presadiť aj v tejto súťaži. S kvalitnými hráčmi v kádri pred tímom neustojí žiadna prekážka.

Silva, ktorý do Citý prestúpil v roku 2010 z Valencie, si dal v nasledujúcej sezóne za cieľ nastrieľať viac gólov. Viacerými presnými zásahmi by sa stal dôležitejším pre tím a zvýšila by sa šance vyhrania trofejí. O tom to predsa je, nie?

Pred City sa nová sezóna Premier League začína už budúci pondelok proti WBA. Už čoskoro teda uvidíme, či sa výsledky Manchestru City zhodujú s jeho očakávaním.