Máte radi pohodlie? Na katamaráne si užijete pohodovú dovolenku

0
319
Máte radi pohodlie? Na katamaráne si užijete pohodovú dovolenku

Veľa ľudí sa obáva dovolenky na jachte kvôli zníženému komfortu. Priestorové možnosti kajút na jachte sú obmedzené. Stiesnené pocity sa síce dajú kompenzovať pobytom na palube, ale napriek tomu je pre nich predstava malého priestoru na oddych neprijateľná. Obavy z malých priestorov nemusíte mať, ak si prenajmete katamarán.

Dovolenka na mori plná výhod

Ako zažiť luxusný pocit bez nutnosti minút tisíce eur? Napríklad počas dovolenky na mori. Nemusíte kupovať lode na predaj, jednu si prenajmite a s partiou blízkych ľudí si užite príjemnú dovolenku. Sami si vyberiete, kto s vami na lodi bude a sami sa rozhodnete, kam sa budete plaviť. Žiadne obmedzenia a k tomu pocit slobody na mori sú faktory, ktoré lákajú viac a viac ľudí k zmene od hotelovej dovolenky k dovolenke na lodi.

Komu tieto výhody nestačia, toho poteší cena dovolenky na jachte. Je oveľa nižšia ako v hoteli s all inclusive. Síce sa nevyhnete občasnému vareniu, ale aj tak ušetríte značný obnos peňazí. A ak si vyberiete správnu loď, budete sa cítiť pohodlnejšie ako v hotelovej izbe. Takouto loďou je katamarán.

Prečo si vybrať na plavbu katamarán

Katamarány sú lode s dvomi trupmi. Trupy po stranách robia plavbu oveľa pokojnejšou. Vlny vďaka stabilite lode ani nepociťujete. Medzi trupmi sa nachádza rozľahlá paluba a kajuty. Kajuty sú veľmi priestranné a priestorovo bohaté sú tiež spoločné priestory. V prípade zhoršeného počasia sa celá partia zmesí do salónika, kde môže hrať spoločenské hry alebo si vychutnávať exotické drinky.

Na palube sa nachádza viac miest, kde je možné sa opaľovať a dokonca športovať. Zväčša ide o priestor zadnej i prednej časti lode. Skvelé pocity vyvoláva odpočinok na sieti. To všetko bez zbytočného pohupovania a zníženej stability jachty na predaj alebo na prenájom.

Kajuty na katamaránoch sú nielen rozľahlé, ale tiež veľmi pekne zariadené. K dispozícii budete mať veľa odkladacích priestorov a moderné sociálne zariadenie. Z okna kajuty sa môžete kochať pohľadom na maličkú pláž, ku ktorej ste sa práve doplavili. Vďaka nízkemu ponoru dokáže katamarán kotviť takmer kdekoľvek.

Na čo si dávať pozor

Cena prenájmu katamaránu je vyššia, ale na tento typ lode sa zmestí viac ľudí. Náklady na prenájom sa rozrátajú a dostanete sa k cene podobnej ako pri prenájme jachty. K cene si prirátajte náklady na palivo a služby kapitána. Ak chcete ušetriť, nájdite kapitána vo vašom okolí. Musí ísť o človeka, ktorý más spravené skúšky veliteľa námorného rekreačného plavidla. Skúšky vodca malého plavidla platia len mimo morí t.j. na vnútrozemských tokoch.