Fototapety do spálne – najmódnejšie motívy roku 2022

0
586
Fototapety do spálne – najmódnejšie motívy roku 2022
Fototapety do spálne – najmódnejšie motívy roku 2022

Fototapeta je skvelým nápadom na výzdobu steny v každej miestnosti, najmä v spálni. Vďaka nej môžete vytvoriť jedinečnú atmosféru a pôsobivo vyzdobiť aj tú najmenšiu miestnosť. Aké vzory sú najžiadanejšie? Aký motív sa najviac hodí do spálne?

Spálňa s fototapetou – oáza pokoja

Spálňa je miestnosť so zvláštnym účelom, veľmi intímna, určená na jediný účel – relaxáciu, odpočinok, potešenie. Preto je dôležité usporiadať ju tak, aby tomuto účelu napomáhala. Vhodná fototapeta dokonale obohatí výzdobu vašej spálne – navodí náladu, atmosféru a pôsobivosť, urobí skvelý dojem pri vstupe a pozve vás do krajiny pokoja a blaženosti. Fototapeta do spálne, to je skvelý nápad na výzdobu malej miestnosti, v ktorej nie je priestor pre ďalšie stojace dekorácie. Dobre poslúži aj vtedy, ak je miestnosť príliš priestranná. V tom prípade je možné ju opticky mierne zmenšiť tým, že na stenu nalepíte fototapetu, ktorá navodí príjemnú atmosféru a hrejivý pocit.

Lepenie fototapety nevyžaduje veľké zručnosti a praxe. Dôležitá je dokonalá hladkosť a presnosť steny, ale každý by to mal zvládnuť bez problémov.

Aká fototapeta sa najviac hodí do spálne?

Najobľúbenejšie sú motívy súvisiace s prírodou, priemyslom a s mestami. Veľmi módne sú vzory lesa. Krásny majestátny les zahalený v hmle vnesie do spálne výnimočne útulnú atmosféru. Veľmi zaujímavé sú aj zvieracie motívy – obľúbené sú jelene a vlci. Zaujímavým riešením sú fototapety zobrazujúce makro detaily, napr. kvety – dodávajú romantiku a ľahkosť.

Fototapeta v spálni nemusí visieť iba na najväčšej stene. I keď máte malý voľný priestor – napr. dvere alebo úzku stenu, môžete si vybrať zaujímavú dekoráciu, najlepšie s priestorovým vzorom – tým sa celá spálňa opticky zväčší.

Veľmi dôležité je farebné prevedenie. Fototapeta do spálne by mala posilňovať atmosféru, navodiť príjemnú náladu a podporovať relaxáciu. Preto sa oplatí staviť na svetlé farby, bez agresívnych krikľavých farieb. Samozrejme, všetko záleží na individuálnom vkuse, ale treba mať na pamäti, že fototapeta bude určite dominantnou dekoráciou – nemala by teda unavovať oči ani stimulovať, ale skôr upokojovať a uľaviť po náročnom dni. Čo sa týka samotného štýlu alebo vyššie spomínaných motívov – výber je pôsobivý, takže si určite každý nájde niečo vhodné pre seba.