Usporiadanie balkóna v paneláku

0
737
Usporiadanie balkóna v paneláku
Usporiadanie balkóna v paneláku

V paneláku existujú dva typy balkónov: abstraktné, ktoré majú balkón iba v názve a v skutočnosti tu nie je priestor ani na predstavivosť, a tie, ktoré sú významným predĺžením obytného priestoru. Kým u tých prvých nie je príliš veľa možností ich usporiadania, tie druhé sú skutočným pokladom, o ktorý sa treba starať! Ako vytvoriť balkón s príjemnou atmosférou, ktorý budete radi používať v teplých a slnečných dňoch? Stačí niekoľko praktických doplnkov.

Podlaha na balkóne – akú zvoliť?

Najpraktickejšie sú podlahové dlaždice – ľahko sa udržujú v čistote a sú odolné. Môžete si tiež zakúpiť drevené dlaždice, ktoré sa jednoducho kladú na akomkoľvek rovnom povrchu. Môžu byť vyrobené aj z plastu. Dobrou voľbou bude aj balkónový koberec. Osvedčí sa, keď podlaha nie je príliš atraktívna. Dlaždice sú staré, s trhlinami, chýbajú alebo jednoducho nespĺňajú estetické očakávania. Koberce na balkón sú vyrobené z materiálov odolných voči pôsobeniu poveternostných vplyvov a ľahko sa udržujú v čistote. A čo je najdôležitejšie – sú nielen praktické, ale aj veľmi dekoratívne – určite zaujímavo ozdobia každý balkón.

Balkónový nábytok a doplnky

Základom na usporiadanie balkóna je vhodný nábytok, ktorý z neho urobí perfektné miesto pre odpočinok. Môže byť vyrobený z rôznych materiálov. Pri výbere sa oplatí venovať pozornosť trvanlivosti a miere údržby. Samotné rozmery, charakter alebo počet kusov nábytku závisí od veľkosti balkóna. Určite sa bude hodiť stôl a stoličky. Vhodné sú aj lavice, na ktoré si môžete ľahnúť alebo praktické rohové sedačky. Na balkónový nábytok položte dekoratívne a pohodlné vankúše. Dôležité sú aj doplnky, ktoré balkón zútulnia – kvety v pekných kvetináčoch alebo lucerny navodia príjemnú náladu, pohodu a urobia z balkóna v paneláku skutočnú oázu pokoja.

Ako na zastrešenie balkóna v paneláku?

Ak nemáte nad balkónom strechu alebo nie je dostatočne veľký na ochranu pred slnkom alebo dažďom, je vhodné uvažovať o vytvorení ďalšieho prístrešku. Môže ísť o rolovaciu markízu alebo prístrešok z plexiskla, ak preň vytvoríte vhodný rám. Najprv si však zistite, či je to vôbec možné! Ak nie, vždy je k dispozícii tradičný záhradný dáždnik – bude zároveň peknou výzdobou.

Frázy:

Balkón v paneláku

Ako na zastrešenie balkóna v paneláku?

Balkónová podlaha

Balkónový nábytok