Cvičením za svojim zdravším „ja“

0
1134

Túžite aj vy do leta vyformovať postavu? Chystáte sa na vytúženú dovolenku, no vaše bruško či stehná nevyzerajú tak, ako by ste chceli? Len žiadna panika! Ako zrejme viete, základom je strava. Totiž, až 70% úspechu tvorí zdravá strava bohatá na vitamíny, minerály a vlákniny a 30% úspechu tvorí pravidelný pohyb. Poviete si, že pohyb nie je teda až taký dôležitý, veď netvorí ani polovicu úspechu. Omyl! To, že sa budete stravovať zdravo je samozrejme alfou a omegou, no telo musíte posilňovať a aspoň hodinu denne stráviť čas na čerstvom vzduchu. Kde teda začať?

Zdravá strava je základ!

V prvom rade začnite od seba. Ak nebudete presvedčený o tom, že chcete so sebou niečo spraviť, že skutočne potrebujete zmenu životosprávy, nikdy sa vám nepodarí splniť cieľ. Čerstvé mäso, zelenina, ovocie, ryby či strukoviny by nemali chýbať vo vašom jedálnom lístku. Auto nechajte občas doma a do práce sa prejdite pešo. Namiesto toho, aby ste s deťmi sedeli doma a pozerali televíziu, vyberte sa na dlhšiu prechádzku či túru a spoznávajte krásy prírody. Ideálne by bolo, ak by ste si našli aspoň tri dni v týždni na návštevu posilňovne, pretože tréning s trénerom prospeje skutočne každému, obzvlášť na začiatku takejto výraznej zmeny.

Cvičenie v pohodlí domova? Jednoznačne áno!

Vibračná plošina – počuli ste už o nej? Ide o jednu z najefektívnejších športových pomôcok, vďaka ktorej môžete spaľovať tuky, posilniť lymfatický systém a zlepšiť obehový systém organizmu. A to celé v pohodlí vášho domova! Pýtate sa, ako cvičenie funguje? Stojíte na plošine, držíte sa úchytiek a prístroj za vás cvičí, teda vibruje. Vibrácií môže byť viacero druhov, od jemných až po intenzívne, záleží na tom, na akú partiu sa chcete zamerať a zároveň, čo chcete cvičením dosiahnuť. Výhodou však je, že na plošine nemusíte len stáť, ale predvádzať i rôzne cviky – od drepov, výpadov až po kliky či brušáky. Postačí vám kvalitná podložka na jógu a hurá za svojim zdravším „ja“! Vyberte si aj vy zo širokej ponuky slovenského predajcu inSPORTline a presvedčte sa na vlastné oči, že cvičenie môže byť zábava!