Ciele tantrickej masáže: Aký je ten váš?

0
1401

Pojem tantrická masáž všetci veľmi dobre poznáme. No vieme však čo sa za ním naozaj skrýva? Tantrické alebo aj erotické masáže sú škatulkované ako sexuálne služby. To je však extrémne vzdialené od reality. Západný svet nedáva taký dôraz na energetické prúdy v tele ako východný a preto je niečo také ako erotická energia, vzrušenie a vyvrcholenie hodené do jednej skupiny. Bohužiaľ toto strháva mnoho vrstiev potenciálu tantrických masáží a uberá ju o spirituálne čaro aj liečivý potenciál.

Čo môžeme získať vďaka tantrickej masáži?

Benefity sú rôzne no orgazmus medzi ne ani neradte. Tantrická masáž je prastará no najmä svätá forma meditácie a liečby našej duše. Komplexná práca s našou životnou (aj erotickou) energiou má za cieľ zlepšiť náš život na všetkých frontoch.

Či už zažívate problémy vo vašom intímnom živote, tantra ponúka terapeutické riešenia a adresovanie skrytých blokov v našom podvedomí, ktoré do našej spálne prinášajú strasti a frustráciu. Alebo sa možno jedná o frustráciu z každodenného života, pocit mentálneho vyhorenia. V najhoršom prípade to môže byť úplna nechuť pociťovaná každé ráno a strata zmyslu života. Aj keď sa problémy líšia, riešenie môže byť spoločné.

Ako funguje tantrická terapia?

Základnými činiteľmi sú individuálny a profesionálny prístup. Klient si buď vyberie alebo nechá odporučiť typ masáže zameraný buď na jeho meditačné alebo liečebné potreby. Po konzultácií si masér vypracuje pre klienta individuálny plán a masáže sa môžu začať.

Zoberme si pre príklad klasickú tantra masáž. Táto technika je ideálny príklad najmä kvôli tomu, že zaberá najširšie pole pôsobnosti v meditačnom aj terapeutickom poli. Vaša masérka Vás odvedie do vopred pripravenej miestnosti, v ktorej hrá jemná hudba, cítite aromatické oleje a od prvej chvíle do vás vstupuje pokoj. Je dôležité uvedomiť si že najbližší čas bude len o vás, preto je obojstranný dotyk prísne zakázaný.

Systematickým a precíznym dotykom vo vás masérka otvorí emocionálne brány, o ktorých ste ani nevedeli, že existujú. Trpezlivosťou vás vymaní z rýchleho tempa konzumného sveta, v ktorom žijeme a pomaly vás bude nabíjať nielen sexuálnou ale aj životnou energiou. Po seánse odídete oddýchnutý, plný elánu no najmä s chuťou zažiť tento zážitok znova.

Jedným z miest kde vás opakovane radi uvidia a príjmu pod svoje krídla je Tantra Diamond Salón v Bratislave, ktorý poskytuje komplexný súbor profesionálnych služieb pre všetkých svojich klientov.