Atmosféra v kuchyni pomocou farieb

0
1236

Farba kuchyne je nástrojom, ktorý môžete použiť pri dizajne kuchyne, aby ste dosiahli štýl, po ktorom túžite a zároveň aj náladu, ktorú chcete cítiť. Existujú niektoré farby, ktoré majú na nás univerzálne účinky. Namaľovanie stien alebo pridanie dekoratívnych farieb môže všetko zmeniť. Nezáleží na tom, či ide o novostavby Bratislava alebo starší dom na dedine. Každá kuchyňa sa dá pomocou farieb zmeniť na príjemné miesto, kde budete chcieť tráviť čas. Je hneď niekoľko farieb, ktoré budú stimulovať pozitívnu náladu vašej rodiny.

Jasná červená farba je stimulujúca farba, ktorá prináša odvahu. Majte však na pamäti, že príliš veľa jasne červenej farby vám môže zanechať zmiešané pocity. Ak sa rozhodnete pre jasnú červenú farbu, pokúste sa ju vyvážiť niektorými chladnými, upokojujúcimi farbami.

Ružová farba je upokojujúca farba, ktorá podporuje lásku, nehu a krásu. Kvety a ďalšie podobné dekoratívne prvky sú skvelým spôsobom, ako vkusne integrovať ružovú farbu do každej kuchyne.

Oranžová je farba dôvery, radosti a oslavy. Táto žiarivá farba môže priniesť do vášho života omladzujúci účinok a doslova sa budete cítiť mladšie. Veľmi dobre sa dá skombinovať s terakotovou farbou na stene, ktorá dodá pozitívnu inšpiráciu do vášho života.

Žltá farba povzbudzuje konverzáciu a inteligenciu. Keďže je kuchyňa sociálnym priestorom domova, tak žltá farba je skvelou voľbou, keď chcete podporiť konverzáciu v dome. Je to ďalšia farba, ktorá je najlepšia v jemných aplikáciách, pretože prebytok žltej farby môže spôsobiť vyčerpanie očí alebo pocit frustrácie. Podobne ako pri červenej, aj žltú farbu je dobré kombinovať s chladnejšími, pokojnejšími farbami.

Zelená evokuje myšlienky prírody, jari, nových začiatkov a bohatstva. Spája plodnosť prírody s bohatstvom života z hľadiska financií, ako aj z hľadiska všeobecnej prosperity. Vdýchnite nový život do vašej kuchyne tým, že zahrniete túto obľúbenú farbu v jednom z mnohých odtieňov. Tá sa hodí hlavne, ak žijete v meste. Napríklad bývanie v Bratislave si vďaka tejto farbe môžete oživiť a navodiť pocit prírody. Druhou možnosťou je bývanie na Kolibe, kde máte prírodu priamo pod oknami.

Svetlomodrá prináša pokoj a harmóniu do života a vzťahov. Nepriaznivé vplyvy môžete potlačiť tým, že sa obklopíte svetlomodrou farbou. Modrá je vo všeobecnosti pokojná farba.