Ako zariadiť obývačku štýlovo a moderne?

0
3254

Hľadáte moderný nábytok do obývačky? Vieme, ako v priestore docielite dokonalú harmóniu a atmosféru, vďaka ktorej budete vašu domácnosť zbožňovať.

Súčasné trendy v interiérovom dizajne myslia v prvom rade na pohodlie, komfort a praktickosť. To však neznamená, že si bývanie nemôžete zariadiť efektne s dôrazom na dizajn. Pri zariaďovaní by ste však viac ako na čokoľvek, mali prihliadať na to, aby sa do výberu nábytku a dekorácií premietla osobnosť majiteľa.

Aké prvky sú ešte dôležité?

Pokiaľ chcete docieliť skutočne rafinované riešenie obývacej izby, je dôležité vziať do úvahy dispozičné riešenie danej miestnosti. Najlepšie je si pred jej zariadením všetko rozkresliť do pôdorysu. Ideálnym riešením je vytvoriť si 3D model, ktorý vám ukáže veľmi realisticky, ako bude vaša obývačka vyzerať. V praxi by mala pôsobiť vzdušne, ľahko a prakticky, no zároveň zaujímavo a štýlovo. Nebráňte sa fantázii a stavte aj na prvky, ktoré sa tam na prvý pohľad nehodia. Práve dekorácie dokážu oživiť samotný nábytok. Sektorový nábytok do obývačky bohatý na množstvo políc, zásuviek a skriniek, otvára možnosti jedinečným doplnkom, ktoré vytvoria nezameniteľný ráz v každej obývacej izbe. Stačí si dopredu ujasniť, či dávate prednosť provensálskemu štýlu alebo minimalizmu, ktorý sa hodí skôr do moderných obývačiek, a podľa toho voliť detaily.

Kombinovanie rôznych materiálov pomôže každej obývačke

Rozhodne neoľutujete, keď stavíte na moderný nábytok do obývačky vyrobený z dreva. Ak budeme hovoriť konkrétne o policiach do obývačky alebo skrinkách, nebojte sa kombinácií ako je drevo – sklo, prípadne sklo – kov. Držte sa však materiálovej harmónie a jednotného štýlu. Obývacie izby sú predovšetkým určené na stretávanie rodiny a priateľov, posedenie a relax. Sedacie prvky sú tu okrem obývacích stien dominantnými kusmi nábytku. Nosí sa retro štýl v znamení oranžovej, červenej, zelenej a bielej s čiernou. Trendy sú moderné obývačky, taktiež však nikdy nesklame romantický, vintage a rustikálny štýl. Jeho výhodou je, že kvôli zariaďovaniu jednej izby nemusíte kupovať celé vybavenie obývačky, ale možno využiť aj veľa pôvodných prvkov. Dbajte tiež na výber komôd do obývačky, ktoré dokážu perfektne zjednotiť celý interiér. Na škodu nie je okrem farebnej a materiálovej stálosti, niesť priestor v znamení výrobkov od jednej značky, prípadne výrobcu. Čo poviete na obývaciu stenu a komodu do obývačky rovnakej značky? Ak zachováte aspoň jednotlivé kusy nábytku, ktoré k sebe tematicky patria v jednej výrobnej značke, vaša obývačka bude pôsobiť maximálne ucelene a efektne!