Ako si vybrať matrac pri vyššej hmotnosti?

0
1467
Ako si vybrať matrac pri vyššej hmotnosti?

Ľudia s nadváhou to nemajú vôbec ľahké. Každá bežná činnosť je pre nich priam zápasom s vlastným telom. Majú problém udržať rovnováhu, ohýbať kĺby a končatiny. Už len za obyčajného vstávania a líhania na posteľ musia byť opatrní a chrániť si chrbticu. Preto sa v dnešnom článku venujeme výberu matracov pre ľudí s nadváhou.  

Krajšie sny na novom matraci?

To, že potrebujete nový matrac, zistíte hneď, ako sa prvýkrát zobudíte unavení a s neutíchajúcimi bolesťami. Spánok nám má zabezpečiť relaxáciu a zregenerovanie pre celého telo. Teda únava hneď ráno po zobudení nie je na mieste! Pohodlné miesto si treba hľadať na adekvátnom lôžku pre vaše silnejšie končatiny a chrbticu, ktorej sa počas dňa dostáva najväčšia záťaž. Pri ľuďoch s nadváhou ešte viac platí, že chrbtica na matraci potrebuje rovnomernú oporu. Zoslabenie tela je spojené aj s nedostatkom pohybu a vynechávaním pravidelnej záťaže pre svalstvo.

Aké vlastnosti sú nevyhnutné pre matrace s vyššou nosnosťou?

Aby sa telo nevysililo ešte viac, vyberte si matrac s ortopedickými kvalitami, ktoré odolajú aj vyššej hmotnosti. Jemný masážny účinok zabezpečujú materasso matrace pri zvýšenej tvrdosti. Ideálne, ak základná rozvrhujúca vrstva pozostáva z kokosového vlákna, spracovaného do dosiek. Previazané vlákna sa vo finálnej časti zlepujú, aby získali na pevnosti a nedochádzalo k zbytočnému drobeniu. Pre ľudí s nadváhou taktiež odporúčame, aby podklad matraca tvoril masívnejší rošt.

Pozor! Ľudia s nadváhou sa vôbec nemusia obávať pružinových matracov. Podľa mnohých nie sú ideálne na menej odvetrávaných miestach. V prípade, že si vyberiete matrac na matracentrum, máte v nich garanciu udržiavania suchej klímy. Teda aj na zle odvetrávaných podkladoch podporujú antibakteriálnu a protiplesňovú ochranu. Určite prihliadame aj na kvalitu poťahov a ich pôsobenie na pokožku. S pár kilami navyše sa oveľa viac potíme, preto si doprajeme lôžko, ktoré bude našu pokožku hydratovať a zachovávať správne pH.