Ako si vybrať farbu na stenu, ktorá ju vyživí a ochráni zároveň?

0
1392
Ako si vybrať farbu na stenu

Viete, kedy je najvyšší čas doma premaľovať? Zahľaďte sa aspoň na pár sekúnd na steny v každej miestnosti a opíšte svoje pocity. Prevládajú nepríjemné, chladné, až máte chuť pred nimi utiecť? V žiadnom prípade, ideálnym riešením je zmena farieb na tie, vďaka ktorým bude zážitkom aj „čumieť do plafóna“.

Prémiová farba na stenu a jej špecifické vlastnosti

Ako sme už naznačili, nová farba na stenu nerieši len veľmi rýchle odstránenie škvŕn a šmúh, ale podporuje lepšiu atmosféru a útulnosť vo vlastnom prostredí. V trendy matných, lesklých alebo v pastelových odtieňoch korešponduje s vybraným interiérovým štýlom, modernizuje ho, zachováva v retro dizajne alebo napreduje svojím futuristickým rázom. Farba na stenu, jej finálny výber nezužujeme len na konkrétne odtiene, ale aj pre funkčné vlastnosti, aby bolo maľovanie čo najviac praktické a bez zbytočného neporiadku.

Maľovanie stien s týmito farbami už viac nebudete odďaľovať

V jednom rohu šmuha od čokolády, v obývačke na stene prvé maliarske výtvory pastelkami, no vás ani to nepresvedčilo vziať valček a premaľovať? Keď si predstavíte, že farba na stenu sa nanáša až po odtiahnutí nábytku, jeho zakrytí fóliou a ešte popri tom sledujete, ako veľmi valčekom steká farba, tak si to radšej naplánujete na neurčito…

S určitosťou vieme, že medzi modelmi vysokej kvality pre ochranné nátery stien a stropov patrí umývateľná farba. V interiéroch zabezpečuje taktiež dekoračnú funkciu, no pre lepší vizuálny efekt a trvácnosť odporúčame druhý náter vykonať po 2-4 hod.

Náš tip – Zabudnite na fádne, jednofarebné steny, respektíve dosiahnite, aby práve prémiová umývateľná farba stála za kresbou ošúchaného vintage štýlu alebo nech sa „vyfarbí“  v najnovšom žlto-šedom efekte.

Zážitkové maľovanie stien? Tak prečo za tým neurobiť tú najkrajšiu bodku?

Čím hustejšiu konzistenciu si interiérová farba na stenu zachováva, tým nižšiu spotrebu garantuje – podmienkou takto šetrnej farby je minimálne odkvapkávanie z valčeka, ľahké rozotieranie bez toho, aby sa znížila krycia schopnosť a ďalšie účinky. Pre zdravšie bývanie nestačí len vymaľovať.

O prídavnú funkciu bohatšia je umývateľná farba pri zachovaní mikroporóznej štruktúry. Steny vďaka tomu „dýchajú“, sú odolnejšie voči plesniam, mikroorganizmom a vyznačujú sa hydrofilnou povahou – čo to znamená? Povrch očistite čistou vodou, nehrozí znehodnotenie vybraného odtieňu, ani nezostávajú žiadne šmuhy. A je to!