Ako na hypotéku so živnosťou?

0
2040

Podnikatelia majú pri žiadosti o hypotekárny úver omnoho zložitejšiu situáciu ako zamestnanci. Aj napriek tomu, že získať hypotéku na vlastné bývanie je v dnešnej dobe pomerne bežnou záležitosťou, nie u každého je to tak isto. Pokiaľ má človek stále zamestnanie, poberá dostatočný príjem, nemá zlú povesť v oblasti splácania úverov, stačí dávka trpezlivosti a vybavenie potrebných dokumentov, ktoré vedú k získaniu pomerne výhodnej hypotéky je záležitosť niekoľkých minút. No ako je to v prípade osoby, ktorá pracuje na živnosť?

Poraďte sa s odborníkom!

Mnoho podnikateľov má prvotné obavy z toho, že nedostane hypotéku kvôli daňovému priznaniu. Príjem z daňového priznania sa totiž veľa krát prepočítava, kráti a upravuje, dokonca v každej banke môže vyjsť výška čistého príjmu rôzne. Z tohto dôvodu je ideálne, ak do vašej banky pošlete naskenované daňové priznanie a dozviete sa, aký príjem z daňového priznania vám vychádza. Druhou z možností je hypotekárny špecialista, ktorý vám v tejto oblasti pomôže a poradí, čo by bolo pre vás ako pre podnikateľa najvhodnejšie.

Banka si potrebuje overiť, či nie ste v strate

Nečudujte sa, pokiaľ od vás banka žiada preukázanie príjmov. Chce si len overiť daňové priznanie a skontrolovať, či náhodou nie ste v strate. Úver na pozemok sa odporúča vybaviť v takej banke, ktorá vám zároveň poskytne úver na stavbu domu, keďže nie je možné zobrať si úver na pozemok v jednej banke a úver na stavbu domu v banke druhej. Preto zvoľte takú banku, ktorá vám poskytne výhodnú pôžičku bez akýchkoľvek skrytých poplatkov a pomerne nízkym úrokom!

Hypotéky si porovnajte!

Porovnanie hypoték je kľúčom k úspechu, keďže každá banka má rozdielnu výšku úroku či rozdielne podmienky na poskytnutie úveru. Práve preto neváhajte a dôkladne porovnajte všetky „pre“ a „proti“ jednotlivých bánk a vyberte si tú, ktorá bude vám a vašim požiadavkám na hypotéku vyhovovať najviac!