Otvárate už aj vy okienka na adventnom kalendári?

0
1257
: Otvárate už aj vy okienka na adventnom kalendári?

Adventný kalendár je istota, ktorá poteší každého – nielen malého človiečika. Veď kto by sa netešil z toho, že môže každé ráno nájsť malé prekvapenie v povestnom adventnom okienku? Ale nemusí to byť len čokoláda, čo tam nájdete. Veď dnes je už toľko možností. Presvedčte sa o tom s nami.

Čakanie na Vianoce

Čakanie na vianočné sviatky môže byť rôzne. Niekto popíja punč na vianočných trhoch, niekto si každú nedeľu zapáli sviečku na adventnom venci. No a niekto vsádza na adventný kalendár. Najviac sa mu asi tešia deti. Ak im každý rok kupujete klasický čokoládový adventný kalendár a popri tom šomrete, že zase jedia veľa sladkostí, skúste to nabudúce poňať inak.

Najviac sa mu tešia deti

Adventný kalendár, to nemusia byť len sladké dobroty. Prinášame vám zopár nápadov, ako ešte viac potešiť svoje deti. Pamätajte, že ak dieťa vie, že hneď ako ráno vstane z postele a môže si vybrať svoje prekvapenie, chce tak učiniť samo. Preto je vhodné pre obe strany (áno, aj pre vás milí rodičia), aby bol kalendár umiestnení v jeho dosahu. Veď nechcete predsa, aby vás každé ráno vaše dieťa kvôli tomu ťahalo z postele.

Možností je neúrekom

Tak ako pri všetkom v dnešnej dobe, aj pri tvorbe adventného kalendára je nespočetne veľa možností, ako ho spraviť a čo do neho schovať. Pri výrobe sa upúšťa od klasických okienok a skôr sa vsádza na vrecúška, malé poháre od zaváranín, či krabičky. Kreativite sa medze nekladú, ale upcykling je v kurze – tak preto recyklujte staré. Pomôžete tak aj našej prírode.

Čo do vrecúška

Určite nechceme, aby deti úplne prišli o sladkosti, ale skúste ich prestriedať s drobnosťami ako je guma na gumovanie, strúhadlo, sponky do vlasov, malé autíčka, detské postavičky či zvieratká, alebo vyskúšajte kartičky s odkazmi s úlohami, či zábavnými otázkami. Veď nech je adventný kalendár nielen zábavou, ale aspoň sčasti aj výchovnou a vzdelávacou aktivitou pre deti.

Že už nie ste dieťa, ale stále vo vás drieme a chcelo by každé ráno otvárať okienka na adventnom kalendári? Choďte do toho! Skúste sa s partnerom dohodnúť, že si každý vyrobíte jeden pre toho druhého. Nielen, že si spríjemnite adventné obdobie, ale oživíte aj svoj vzťah.