Zaobstarajte si vitrínu do predajne

0
1549
Vitríny do predajne pre cenný tovar

Je to tak, že v moderne zariadenej predajni sa budete cítiť dobre vy aj vaši zákazníci. Viete predsa sami, ako vás ovplyvňujú farby, tvary či materiály. A keďže každému sa páči niečo iné alebo potrebuje darovať svojej predajni špecifický ráz, aj dizajnové prevedenie vitrín do predajní je pestré.

Vitríny do predajne pre cenný tovar

Máte právo byť nároční, pokiaľ si uvedomujete hodnotu toho, čo robíte a aký tovar ponúkate. Často aj vďaka vybaveniu predajne získajú zákazníci dojem, že to, čo sa im predkladá, je skutočne kvalitné, lebo ste zainvestovali aj do prezentácie tovaru. Veď v takých vitrínach sa dnes už môže vystavovať takmer hocičo – cenné šperky, kabelky, obuv, zberateľské predmety, drahé kamene, jednoducho všetko, čo si zaslúži byť vystavené na úrovni.

Vo vitríne môžete tovar uzamknúť, osvetliť ho, aby lepšie vynikol, efektne rozložiť ako scénu v divadle, jednoducho sa s jeho prezentáciou môžete zahrať. Zmysel vitríny však tkvie aj v niečom inom. Uvedomujú si to všetci tí, čo predávajú menšie druhy tovaru, ktoré by sa mohli ľahko stratiť, ukradnúť alebo dostať na miesto, kam nepatria. Vitríny sú teda naozaj praktickou súčasťou vybavenia každej predajne. Nielen sú jej ozdobou, ale slúžia aj na ochranu tovaru.

Ekonomické prevedenie predajňových vitrín

Vitríny majú v predajniach ešte jednu významnú úlohu, a to chrániť tovar pred náletmi prachu. Aj lacnejšie vitríny dnes zoženiete v prachotesnom prevedení, a tak ich oceníte rovnako ako tie drahšie, ktoré pútajú predovšetkým svojím dizajnom.

Môžete sa rozhodnúť pre vitrínu vyrobenú z drahších materiálov, efektne zaoblenú, nasvietenú, no rovnako vhod padnú vitríny ekonomické z klasických, no zato odolných materiálov, ktoré sa postarajú o ich výdrž a bezpečné používanie. Oceľové, hliníkové alebo masívne rámy môžu byť doplnené o farebné prvky na skrinkách či zásuvkách, čím získa vitrína v predajni ešte modernejšieho ducha.

Vitríny na nožičkách i kolieskach

V predajniach môžu vitríny stáť pevne na zemi, no veľmi efektné sú aj nožičky, ktoré dodajú vitrínam elegantný vzhľad. Ak však potrebujete vitríny v predajni často presúvať, určite by ste si mali zadovážiť také, ktoré sú na kolieskach. Jednak sa pri presune z miesta na miesto nenarobíte, a jednak to bude bezpečné aj pre tovar, ktorý je umiestnený vo vitríne, pretože ju nebudete musieť zdvíhať ani nakláňať. Nech teda vždy pri výbere vhodnej vitríny do predajne zvíťazí triezve uvažovanie a cit pre detail.

 

Zdroj obrázka: pixabay.com