Bežecké hodinky nie sú len o čase, ale aj o moderných funkciách

0
1618
Bežecké hodinky nie sú len o čase, ale aj o moderných funkciách

Žijeme v dobe, kedy si takmer každý bežec s prvými teniskami kupuje aj športové hodinky. Nejde len o vymoženosť, ale táto technológia prináša niekoľko funkcií, ktoré vám športovanie spríjemnia a poriadne vás namotivujú.

Ako si vybrať dobré hodinky na behanie

Moderné hodinky na behanie nie sú len o ukazovaní času, ale aj o motivácii, trénerovi a zaznamenávaní rôznych aktivít. Ľudia si ich nekupujú len ako módny a dizajnový doplnok, ale aj ako osobného motivátora a trénera, pomocou ktorých si vedia dokonale nastaviť beh. Užívateľ si jednoducho nastaví svoje ciele, vzdialenosť,  rýchlosť a počet spálených kalórií, ktoré sa zaznamenávajú do prehľadného kalendára v aplikácii, kam sa výsledky prenášajú. Na trhu však nie je len jeden produkt tohto typu, ale stále ich pribúda. Ten, kto nie je v tejto oblasti veľmi znalý a skúsený s výberom dobrých hodiniek môže mať problém, pretože každé jedny sa odlišujú. Ak nie ste si istý, či chcete len základné hodinky, ktoré ukazujú výsledky alebo chytré, ktoré sú prepojené s telefónom, treba sa riadiť aj podľa ceny. Práve stanovený rozpočet často rozhoduje najmä o funkciách, ktoré si môžeme dovoliť.

Čo všetko môžu obsahovať?

Bežecké hodinky môžu obsahovať niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré skôr či neskôr využijete. Tou najpožadovanejšou je GPS, ktorá je dôvodom, prečo si ich ľudia kupujú. Pomocou tejto funkcie dokáže aj malý technologický výrobok sledovať vašu zabehnutú trasu, ukazovať aktuálnu zabehnutú vzdialenosť a dokonca aj bežecké tempo. Slúžia nielen na dokumentovanie, ale aj ako motivácia pre tých, ktorí si všetko zľahčujú alebo sa často nevedia na behanie nakopnúť. Ak takýto športovci uvidia reálne čísla a nebudú s nimi spokojní, presne vedia, čo majú zlepšiť a v čom zaostávajú za svojimi cieľmi. Sledovanie odbehnutých kilometrov je dôležité najmä pri sledovaní pokrokov, o ktoré ide väčšine ľudí. Bez toho, aby sme napredovali, nechce športovať nikto a práve motivácia je tým správnym hnacím motorom.

Samozrejme behať sa dá aj s hodinkami bez GPS, ktoré sú vhodné pre bežcov využívajúcich bežecký pás. Okrem zabudovaného GPS dokážu tieto špeciálne hodinky merať aj tep, pomocou ktorého sa dajú určiť zóny, v ktorých človek behá. Sledovanie tepovej frekvencie je dôležité najmä pre pokročilých bežcov, ktorí už dávno nesledujú len zabehnutú vzdialenosť. Sledovať ho netreba len počas behu, ale je možné pozrieť si ho zdokumentovaný v aplikácii. Tep sa dá merať z ruky a dokonca aj na hrudnom páse.

Ak chcete to najlepšie, čo trh ponúka, pozrite si ponuku športového predajcu inSPORTline. Nájdete tam nielen hodinky na behanie, ale aj fitness náramky, stroje a pomôcky, ktoré využívajú aj tí najväčší profesionáli.