Výber správnej pečiatky – nechajte si ju vyrobiť!

0
1756
Výber správnej pečiatky – nechajte si ju vyrobiť!

Pečiatky dávajú veľký zmysel aj v dnešnej dobe, najmä pre firmy, inštitúcie, ale aj menších podnikateľov či súkromné osoby, ktoré sa chcú niečím výnimočným identifikovať a odlíšiť. Ako vybrať správnu pečiatku?

V dnešnej dobe pokročili pečiatky na vysokú úroveň, ak ste zvyknutí na starodávne pečiatky spred 20 rokov, pripravte sa na to, že moderné technológie, ktoré pečiatky využívajú, sú neporovnateľne prívetivejšie a jednoduchšie na používanie. V zásade sa pečiatky rozdeľujú na kancelárske, vreckové, okrúhle, veľkoplošné, rýchloschnúce a perá s pečiatkou. Našou témou je výber správnej pečiatky, v rýchlosti Vám tak poradíme, ktorý typ pečiatky bude vhodný pre Vás.

Do kancelárie alebo do vrecka?

Ako už napovedá ich názov, kancelárske pečiatky patria do kancelárie. Sú vhodné ako identifikátor firmy či osoby, ktorý sa otláča na dôležité dokumenty, zmluvy a iné firemné listiny. Tieto pečiatky môžu mať rozličné rozmery, no ich konštrukcia je väčšia, nebudete ich tak môcť nosiť so sebou. Do sekcie firemných pečiatok patria aj veľkoplošné, inak nazývané technické pečiatky. Tie sa používajú na natlačenie rozličných technických noriem, ale aj ďalších údajov, ktoré majú častokrát rozsah niekoľko riadkov. V kancelárii môžu svoje miesto nájsť aj tradičné okrúhle pečiatky, napríklad s okrúhlym logom firmy. Rýchloschnúce pečiatky využijete všade tam, kde je potrebné, aby pečiatka čo najskôr vyschla a nehrozilo jej rozmazanie.

Do sekcie ľahko prenosných pečiatok patria vreckové pečiatky a perá s pečiatkou. Tieto typy pečiatok môžete nosiť stále so sebou vo vrecku a použiť ich kedykoľvek v prípade potreby.