Posilňovacia veža nie je len pre profesionálov

0
2170
Posilňovacia veža nie je len pre profesionálov

Ste nadšencom fitness, ktorý hľadá univerzálny stroj, pomocou ktorého by precvičil celé telo? Alebo s cvičením len začínate a neviete sa rozhodnúť, ktorý fitness stroj je pre vás ten správny? Vyskúšajte posilňovaciu vežu.

Veža je najuniverzálnejším zariadením súčasnosti

Nie každý túži po vlastnej sade činiek, ktoré by musel neustále striedať a nájsť im doma priestor na uskladnenie. Alternatívou silového tréningu je posilňovacia veža, ktorá je univerzálnejšia viac, ako si mnohí vedia predstaviť. Možno nemáte finančný rozpočet na viacero strojov, alebo priestor u vás doma je obmedzený. V tom prípade by ste si mali pozrieť, čo všetko dokážu posilňovacie veže poskytnúť bez toho, aby ste ju skladali alebo presúvali. Obľúbená je najmä pre možnosť posilňovania celého tela, vďaka čomu nebudete potrebovať žiadnu inú športovú pomôcku alebo prístroj. Veža je obľúbená nielen vo veľkých fitness centrách, no aj v domácich posilňovniach, kde má obrovské využitie. Môžeme pokojne povedať, že ide o výkonný a prepracovaný stroj vhodný pre každý priestor.

Čo všetko sa dá na nej precvičiť?

Ak ste na nejakú vežu už niekedy narazili, tak ste sa možno čudovali, čo všetko sa dá na nej precvičiť. Pravda je taká, že na každej jednej sa dajú robiť cviky od drepov až po zdvihy. Výhodou je veľké množstvo cvikov, podľa ktorých si viete vybrať konkrétny stroj. Každá veža totiž poskytuje iné možnosti a preto je každá úplne iná. Vykonávať sa na nej dajú nielen zložité cviky vhodné pre profesionálov, ale aj jednoduché určené pre začiatočníkov. Vďaka voľbe rôznych závaží si ju viete prispôsobiť nielen podľa svojich predstáv, ale aj fyzických schopností. Za pár minút dokážete precvičiť kvalitný tréning, porovnateľný s tým pod vedením trénera. Tento stroj je výnimočný, pretože na ňom môžeme precvičovať hrudník, ruky, nohy, chrbticu a aj brucho.

Hoci sa môže zdať, že ide o klasický stroj vybavený závažiami, podľa odborníkov má cvičenie na nej pozitívne účinky aj na ľudský organizmus. Využívať by ju mali ľudia, ktorí potrebujú zvýšiť srdcovú frekvenciu alebo znížiť svoju hmotnosť. Populárna je najmä pre nízke riziko vzniku zranenia, ktoré je vo fitness svete vysoké. Na trhu nie je len pár veží, ale obrovské množstvo, ktoré sa odlišuje štýlom, dizajnom, cenou, farbeným prevedením, značkou a inými kritériami. Je len na vás, ktorú z nich si vyberiete, no najlepšie je poradiť sa s odborníkmi. Veľký výber nájdete aj u športového predajcu inSPORTline, ktorý ponúka široký sortiment zo sveta športu.