Tieniaca sieť na plot: Dajte zbohom zvedavým susedom

0
2109

Máte problém, že vám susedia nazerajú do záhrady alebo sa vám práši na pozemok z okoloidúcich áut? Ak máte drôtený plot, riešením pre vás môžu byť práve tieniace siete.

Tieniace siete na plot zaistia pozemku súkromie, ochránia ho pred vetrom a prachom z ulice a poskytnú mu až 90% tienivosť. Ďalšou výhodou tieniacej siete je zabránenie vnikaniu semien z okolia na váš pozemok, takže burina sa k vám nedostane len tak. Jednoduchá manipulácia a zároveň stabilné ukotvenie tieniacich sietí na plote je zaistené prichytením pomocou pevnej šnúry. Pre tieniace siete vhodné na pletivo sú vhodné gramáže 90 až 230 g/m2 a tienivosť 80 až 95%.

Tieniaca sieť na plot je vyrábaná z kvalitného a odolného polyetylénu a je preto vodopriepustná, čo ju robí populárnou napríklad pre zakrytie detských pieskovísk, kde je piesok potrebné mokriť, ale zároveň ho uchrániť pred pôsobením psov a mačiek. Polyetylén je materiál obľúbený najmä pre spojenie ľahkosti, odolnosti a dlhej životnosti a siete sú preto schopné zachovať si dlhodobo farbu a tvar aj pri vonkajšom nepriaznivom pôsobení.

Zelená farba tieniacich sietí pôsobí prirodzene a ponúka tak variantu prírodného vzhľadu aj k dočasnému zatieneniu plotu v prípadoch, kedy vám ešte dostatočne nenarástol živý plot. Siete je tiež možné využiť pre zakrytie tenisových kurtov a ďalších športovísk.