Skok padákom ako darček – adrenalínové zážitky sú hitom

0
1839
Skok padákom ako darček – adrenalínové zážitky sú hitom

Poďte konečne dávať poriadne darčeky. Hitom sú zážitky, najlepšie tie adrenalínové. Zabudnite na knihy, dekorácie a oblečenie. To si dnes každý kupuje najradšej sám. Ak však venujete adrenalínový zážitok, darujete spomienku na celý život. A taký darček už sa počíta.

Obdarovávanie je niekedy zložité. Možná ste tiež v situácii, kedy ste už venovali snáď všetky darčeky, ktoré sa darovať dajú. Čo ďalšieho vymyslieť? Prestaňte myslieť na tradičné darčeky a skúste venovať niečo iné – zážitok. Aký? Najlepšie adrenalínový. Tie letia najviac. Mnohí majú túžbu zažívať netradičné veci, ale sami sa neodhodlajú do nich ísť. Dobre vybraným zážitkom však svojich blízkych nakopneme. Konečne sa odhodlajú splniť si svoje sny. Tie sú často spojené s rôznymi netradičnými športami, či trebárs s lietaním. Napadlo vás kúpiť ako darček skok padákom?

Zážitkové darčeky majú veľký úspech

Guľatiny, promócie, narodenie dieťaťa, svadba – to všetko sú udalosti, ktoré si žiadajú poriadny darček, na ktorý sa nezabúda. Pamätné plakety, rôzne sklo, fotodarčeky, vybavenie do bytu – nič z toho už neprekvapí ani neohúri. Darček si dnes chce každý užiť a nemať ho doma ako lapač prachu. Tandemový zoskok padákom je ideálny adrenalínový zážitok, o ktorom bude obdarovaný rozprávať zážitky do konca svojho života. Pretože na podobné darčeky sa nezabúda.

Voľný pád pre mužov, ženy aj deti

Užiť si skok padákom vrátane voľného pádu je nezabudnuteľné. Skáču muži aj ženy, dokonca je tento zážitok dostupný už pre deti od 8 rokov. Ideálny je tandemový zoskok. Nemusíte byť parašutista, aby ste si mohli v tandeme skočiť. Nepožaduje sa dokonca ani lekárske osvedčenie. Pred zoskokom prejdete iba jednoduchým školením, na ktorom sa naučíte, ako sa chovať na letisku, v lietadle pred samotným zoskokom, pri voľnom páde a následne vo chvíli, kedy sa otvorí padák, či keď pristávate. Zo skúseným inštruktorom a sprievodcom je zoskok bezpečný, ale rozhodne adrenalínový.

Čo zažijete pri skoku padákom?

Tandemový zoskok je veľmi obľúbený, pretože umožňuje aj amatérom vyskúšať si, aké je to byť parašutistom, či sa chvíľu cítiť ako vtákAko službu ho ponúka Volnypad.sk. Skáče sa na letisku Slavnica v okrese Ilava. Jednoducho sa sem dostanete od Bratislavy aj od Žiliny. Kúpiť si je možné priamo zoskok, ale aj darčekový poukaz.

Pred letom a následným zoskokom absolvuje každý dvadsaťminútové školenie a ide sa na vec. Skáče sa z výšky 4000 metrov, pre deti od 8 rokov je výška upravená na 3000 metrov. Pred otvorením padáku zažijete asi 55 sekundový voľný pád. Čas sa môže líšiť a závisí od hmotnosti skákajúcich. Z lietadla sa vyskakuje pri jeho rýchlosti 140 km/h. Pri voľnom páde padáte rýchlosťou 200 km/h. 1500 metrov nad terénom sa otvorí padák. Nebojte sa žiadneho trhnutia. Spomalenie je plynulé. Následne letíte s padákom 5 až 8 minút. Pokiaľ chcete, za asistencie inštruktora môžete až do výšky 300 metrov nad terénom ovládať padák. Na pristátie navedie padák vždy inštruktor. 10 metrov nad terénom dostanete pokyn zdvihnúť nohy. Pristátie je mäkké a bezpečné.

Zážitok na celý život

Človek zabúda. Po čase si nespomenieme na to, od koho sme ten ktorý darček dostali. Ale adrenalínový darček, tak na ten sa nezabúda. Zostanú vám naňho spomienky nielen na fotografiách a videu, ale predovšetkým vryté do pamäte. Ak sa dokážeme prekonať pri skoku z lietadla, dokážeme potom zvládať hravo aj ťažké životné situácie. Chcete trebárs zmeniť prácu, ale stále nemôžete nájsť dosť odvahy, či prekonať vlastnú lenivosť, napísať životopis a poslať ho do vysnenej firmy? Skočte si padákom. Adrenalínové zážitky nás často reštartujú. Sme odhodlanejší, sebavedomejší, nabití energiou aj chuťou do života. Doprajte si tento pocit, či ho venujte blízkym ako darček.