Sedacia súprava ako neprehliadnuteľný doplnok interiéru

0
1467

Kožená sedačka je nevyhnutnou súčasťou moderných domácností, ktoré uprednostňujú kvalitné a nadčasové prevedenie nábytku. Našťastie, v dnešnej dobe si môžete vybrať takú sedačku, ktorá bude vyhovovať presne vašim preferenciám. Momentálnym trendom sú jednoznačne prírodné farby, ktoré sa dajú veľmi ľahko nakombinovať s výraznejšími doplnkami, no milovníci klasiky si zamilujú aj čokoládovú či čiernu pohovku vyrobenú z kože, ktorá je dominantným a bezpochyby i neprehliadnuteľným prvkom interiéru! Veď už dávno neplatí, že pohovka je určená výhradne len na sedenie či oddychovanie, no nie?

Dizajn na prvom mieste!

Rohová sedacia súprava je dominantou obývacej izby, a teda aj celého bytu, resp. domu. Dokáže ho „povzniesť“ na úplne inú úroveň, no to len vtedy, ak si dáte záležať na kvalite a samotnom dizajnovom prevedení. Spomeňte si na deväťdesiate roky. Čím viac boli sedačky mohutnejšie, farebnejšie a kvetovanejšie, tým lepšie! Dnes je našťastie týmto „gýčom“ koniec a medzi najobľúbenejšie patria jednofarebné kožené sedačky. Ak si však nechcete odoprieť vzory, skúste siahnuť po vzorovaných vankúšoch, kobercoch alebo závesoch, ktoré interiér príjemne oživia, no nebude to nevkusné.

A čo materiál?

Kožená moderná sedačka bola, je a aj vždy bude považovaná za znak luxusu. Je nenapodobiteľná na dotyk aj pohľad, veď koža patrí medzi jeden z najkvalitnejších materiálov, na ktorý nedá nikto dopustiť! Je akousi kombináciou elegancie a vkusu, no taktiež sa môže pochváliť jednoduchou údržbou a poskytnutím dokonalého komfortu. Ideálne je kožu naimpregnovať aspoň jeden krát za rok, vďaka čomu sa na nej počas horúcich letných dní nebudete lepiť, no taktiež zvýšite jej životnosť a odolnosť voči mechanickým vplyvom.

Sedačky na mieru? Jednoznačne áno!

Sedačky na mieru sa dajú v dnešnej dobe vyrobiť aj podľa presných požiadaviek a pokynov klienta – na základe náčrtov, fotografií či výkresov.  Ide o sofistikovanú ručnú prácu, ktorá si vyžaduje zmysel pre detail, premyslenú zručnosť, bohaté skúsenosti a koniec koncov i dávku trpezlivosti. Tak čo poviete, dáte si aj vy vyrobiť sedaciu súpravu, ktorú nemá ešte nikto iný, bude spĺňať vaše tajné túžby a stane sa dominantou interiéru?