Ako sa správne starať o svoju hokejovú výstroj?

0
2576

Hokejová výstroj slúži hokejistom predovšetkým na to, aby ich chránila. Aby mohla plniť tento účel, je nutné sa o ňu pravidelne starať. Dôležité je, aby vydržala čo najdlhšie, nejde totiž o najlacnejšiu investíciu.

Prvým tipom je výstroj po každom hokeji dobre usušiť. Vložky z korčúľ je potrebné vytiahnuť a následne ich nechať vysušiť. Časom a vlhkosťou totiž po čase stratí svoj pôvodný tvar a tvrdosť. Výstroj je potrebné nenechávať v taške. Korčule totižto stuchnú, zhrdzavejú nity a následne hrozí poškodenie korčule. V tomto prípade vám nepomôže ani brúska na korčule.

Svoje korčule nikdy nevyzúvajte tak, že tlačíte chránič achilovky, inak hrozí, že ho zlomíte. Pri obúvaní je zase potrebné dbať na správne zaväzovanie šnúrok. Pri správnom zaväzovaní sa šnúrky ťahajú do strán, a nie smerom hore.

Pokiaľ si svoju výstroj nechávate v šatni, je potrebné, aby bola čo najvyššie na mieste, kde je najteplejšie. Ak ju máte doma, umiestnite ju niekde pri radiátor. Treba však dávať pozor a nenechávať výstroj na mieste, kde sa presiahne teplota 50 stupňov Celzia.

Rukavice sú ďalšia dôležitá vec, na ktorú by ste si mali dávať pozor. Všetci hráči hokeja poznajú ten známy puch, ktorému je treba predísť. Podobne, ako pri korčuliach, rukavice je potrebné po každom hokeji vysušiť a to tak, že vyvrátite ich vnútro a necháte rukavice na teplom mieste.

Na to, aby ste sa zbavili nepríjemného puchu môžete využiť špeciálne dezinfekčné spreje. Pokiaľ nemáte nič také po ruke, stačí, ak použijete obyčajný detský púder, ktorý raz za čas nasypete do rukavíc.

Netreba ani zabudnúť na hokejku. Dlhotrvajúca hokejka, ako napr. easton hokejky, bude zabezpečená, pokiaľ budete svoju hokejku pravidelne opáskovať. Kompozitová hokejka je dutá nielen vnútri, ale aj v čepeli, kvôli čomu je potrebné ju oblepiť páskou. Vždy, keď je páska zospodu predratá, treba hokejku prepáskovať.

Hokejovú prilbu je zase potrebné taktiež vysušiť. V opačnom prípade všetky skrutky zhrdzavejú a pri výmene plexiskla bude potrebná karbobrúska. Pre zvyšnú výstroj platí viac menej to isté. Všetko je potrebné predovšetkým poriadne vysušiť.